МЗС України заявило про розрив дипломатичних відносин і введення санкцій проти Сирії за “визнання” нею “ДНР” і “ЛНР”

У відповідь на визнання Сирією так званої “незалежності” самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” Україна розриває дипломатичні відносини з Сирією.

Про це офіційно заявило МЗС України.

“Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує рішення Сирійської Арабської Республіки визнати т.зв. “незалежність” тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях. Розглядаємо це рішення як недружній акт щодо України, посягання на її суверенітет та територіальну цілісність, грубе порушення українського законодавства, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права. Не маємо сумнівів, що сирійський режим намагається надати псевдосуб’єктності російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів в Кремлі. У відповідь на цей недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Сирією без розриву консульських відносин, відповідно до статті 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року. Українська сторона також розпочинає процедуру запровадження торговельного ембарго щодо Сирії, а також накладення інших санкцій щодо сирійських юридичних та фізичних осіб”, – сказано в заяві МЗС України.

Читайте також: Україна не матиме жодних відносин із Сирією після визнання нею так званих “ДНР” і “ДНР” – Зеленський (Відео)

"Наша позиція чітка – ми максимально жорстко реагуємо на будь-які спроби підірвати суверенітет і територіальну цілісність України та захищаємо національні інтереси всіма доступними способами, зокрема і на дипломатичному фронті", - наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

У МЗС України нагадали, що зв’язку із злочинами режиму Башара Асада проти сирійського народу українська сторона закрила посольство України в Дамаску іще в 2016 році, а також в 2018 році наказала закрити посольство Сирії в Києві. Захист інтересів українців в Сирії здійснює українське посольство в Лівані.