Митрополит у храмі УПЦ МП оголосив про перехід до Православної церкви України: віряни аплодували

ф1Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), звільнений УПЦ МП за участь в Об’єднавчому соборі 15 грудня, провів літургію у Спасо-Преображенському храмі Києва, де оголосив про перехід до Православної церкви України.

Про це повідомляє “Громадське”.

Читайте також: Митрополитів УПЦ МП, які прибули на Об’єднавчий собор у Київ, у Московському патріархаті попередили, що не хочуть бачити в своїй церкві

Після створення Православної церкви України Московський патріархат заборонили Драбинку проводити службу в цьому храмі. Однак Парафіяльна рада 18 грудня постановила, що Драбинко має право служити у храмі та залишитися його настоятелем.

Коли митрополит оголосив на богослужінні, що переходить до Православної церкви України, цю новину віряни в храмі зустріли оплесками і далі заспівали “Многая літа”.

«Сьогодні я вперше під час літургії поминав Вселенського патріарха та Блаженнішого митрополита Київського Епіфанія. Та, на жаль, частина прихожан та священнослужителів не прийняли мого долучення до ПЦУ, відтак покинули храм. Але я сподіваюся, що вони повернуться. Наші двері відкриті», — сказав Драбинко в коментарі виданню.

Читайте також: «Процес пішов»: віряни храму УПЦ МП перейшли до єдиної Православної церкви України (Відео)

18 грудня, як повідомляла ІА «7 Днів-Україна», Свято-Преображенський собор УПЦ МП у Вінниці став храмом новоствореної єдиної автокефальної церкви — Православної церкви України.

Митрополит Вінницький і Барський Симеон був одним із двох ієрархів Московського патріархату, який всупереч рішенням очільників своєї конфесії 15 грудня взяв участь в Об’єднавчому соборі, який створив єдину Православну церкву України.

Прихожани цього храму перехід у Православну церкву України також привітали оплескам.