Мисткиня із Хмельниччини створює унікальні гобелени ручної роботи і мріє відкрити власний музей (Відео)

фото: Суспільне. Поділля
фото: Суспільне. Поділля

Художниця Юлія Степанюк з Чагарівки Кам`янець-Подільського району займається художнім ткацтвом. Вона вручну створює гобелени з різнокольорової вовни. Найбільше в своїх роботах зображає Кам`янець та його фортецю.

Тонкощі художнього ткацтва-розповідає-опановувала впродовж майже 10-ти років здебільшого самотужки. Кожного року створює 10-15 гобеленів. Каже- працює швидко, коли налаштується.

Ткані вручну гобелени художниці Юлії Степанюк 21 лютого експонуватимуться в будинку художника в Києві на виставці «Мистецький калейдоскоп».

Ткаля каже: кожного року бере участь у близько десяти виставках в Україні й за кордоном.

Юлія Степанюк працює методисткою Кам`янець-Подільського районного будинку школяра, інформує Суспільне. Поділля.

За час роботи у цьому виді народного мистецтва ткаля освоїла чимало нових технік.

Відображає на своїх гобеленах пані Юлія й етнічні сюжети. Каже-любить все українське, і планує створити в своїй майстерні в Чагарівці музей старожитностей. Про це-розповідає-мріяла ще з студентських років.

Юлія Степанюк має в своїй колекції до сотні експонатів, знайдених на території свого й навколишніх сіл району. Це сокирки, горщики, вишивані скатертини, персні, прядки й праски.

За словами художниці, головним експонатом її майбутнього музею має стати старовинний ткацький верстат. На якому мріє спробувати працювати.

Подробиці – у сюжеті UA: ПОДІЛЛЯ: