“Мирні” зусилля Росії в Сирії вже оцінили в НАТО (Фото)

Генсек НАТО Й С-дуже крупноДе Росія – там війна. Це черговий раз підтверджує ситуація в Сирії, куди вже потяглися і де вже воюють російські “добровольці”.

Оскільки на українському Донбасі перемир’я і російським “добровольцям” там стало не цікаво, бо “бойові” їм перестали платити, вони потяглись у нову гарячу точку планети. У Нато такою ситуацією занепокої. Генсек застеріг Росію від активної “допомоги” військами, зокрема, авіацією в Сирії. ВІн впевнений, що якщо РФ не дослухається і введе туди віська, війна у Сирії розгориться зі ще більшою силою.

“Я стурбований повідомленнями про те, що Росія може розгорнути військовий персонал і літаки в Сирії. Будь-яка  військова підтримка режиму Асада може призвести до подальшої ескалації конфлікту, що веде до втрати невинних життів”, – сказав генсек НАТО.

Нагадаємо, що конфлікт у Сирії спалахнув після вибуху начинених вибухівкою авто, внаслідок чого було вбито 26 осіб, включаючи й відомого лідера етноконфесійної громади. У своїх проповідях загиблий шейх Вахід аль-Балус критично висловлювався про ісламістів та про режим Башара Асада.

Низка західних ЗМІ повідомляла, що Росія відправляє військових і зброю у Сирію для захисту режиму Асада.

Хоча на офіційному рівні Москва все ще заперечує участь своїх підрозділів ЗС в бойових діях на стороні Асада (як це досі робить і щодо участі своїх військових у війні на українському Донбасі), окремі російські ЗМІ відкрито пишуть про обмежений військовий контингент РФ у Сирії. Йдеться не лише про російську авіацію у Сирії, але й про артилерійські підрозділи.

ф1