Мир на умовах України і відчинені двері в НАТО: саміт Альянсу кардинально змінив стратегію щодо РФ і посилив допомогу Україні (Відео)

Для боротьби з російським агресором Україна отримає від НАТО новий пакет допомоги, а летальну зброю надаватимуть країни-члени НАТО.

Про нову військову підтримку України заявив 29 червня за підсумками саміту НАТО в Мадриді генсек Єнс Столтенберг, повідомляє ТСН.

“Війна на території України похитнула мир на території Європи і створила найбільшу безпекову кризу з часів Другої світової війни… Україна може розраховувати на нас стільки, скільки це буде потрібно”, – заявив Столтенберг.

Він відзначив, що за прийнятим на саміті рішенням НАТО визначило Росію вже не стратегічним партнером, а найбільшою загрозою. Тому Фінляндія і Швеція отримали офіційне запрошення відразу стати членом НАТО без етапу ПДЧ.

Такий шлях до членства в Альянсі може знадобитись і Україні, для якої двері в НАТО, за словами Столтенберга, відчинені. Україна заявляє, що стратегічний курс на євроатлантичну інтеграцію не змінить.

"Ми взяли до відома таку можливість... Ніхто не знімає з порядку денного євроатлантичну інтеграцію України", - заявив заступник глави ОПУ Ігор Жовква, який очолює делегацію України на саміті НАТО.

Більше подробиць - у відео ТСН і повній версії брифінгу Єнса Столтенберга.