Тука пояснив, хто насправді керує “ДНР” і “ЛНР” та чому переговори з ними про мир на Донбасі для України неможливі (Інфографіка)

Георгій Тука
Георгій Тука

Екс-глава Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука:

Багаторазово лунали заклики від проросійських політичних сил в Україні про те, що “шлях до миру лежить в прямих переговорах з Донецьком та Луганськом”. Про це постійно теревенять Бойки-Рабіновичи-Медведчуки.

Сама небезпека такої пропозиції полягає в наступному: як тільки Київ почне “прямі переговори”, це, по-перше, означатиме визнання окупаційної адміністрації, по-друге – надасть можливість Росії зайняти позицію “стороннього спостерігача” (а в подальшому – “миротворця”), по-третє, це дозволить Росії вимагати скасування санкцій (“ми ж миротворці!”), і, в решті-решт, призведе до “Придністровського сценарію”.

Пропоную вашій увазі реальну схему управління тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей представниками Російської Федерації.

На цій схемі чітко відображені російські керманичі та їхній безпосередній вплив на окупаційні адміністрації.

Так, наприклад, загальне “політичне” керівництво здійснює безпосередньо Владіслав Сурков, людина, яка напряму спілкується з Президентом Росії Володимиром Путіним. Сурков брав активну участь у “вирішенні Грузинського питання”, приймав активну участь в процесі обрання Віктора Януковича на пост Президента України у 2009-2010 роках. З 2013 року – “відповідальний за стосунки з Україною”. Відстоює тезу про те, що “війна – це нормальний стан держави”. Яскравий прибічник нео-імперської позиції Кремля. Відомий потужними зв’язками як в російському, так і в українському бізнес-середовищі.

Дмітрій Козак. Уродженець Кіровоградщини. З березня 2014 року відповідає за “связанные с новыми субьектами Российской Федерации – Крым и Севастополь”. Безпосередньо керує економічним та гуманітарним станом на територіях окупованого Донбасу та Криму. Саме Козак здійснює безпосереднє стратегічне керівництво діяльністю компаніями, через яких здійснюється фінансово-економічна діяльність регіонів (організовує банківську діяльність з застосуванням осетинського банку, керує діяльністю компаній-монополістів, які належать Курченку і так саме зареєстровані в південній Осетії). Цікавим є такий факт: одна з донецьких компаній звернулась з позовом проти компанії Курченка що до фінансової заборгованості. Так званий “суд” виніс неймовірне рішення: в позові відмовити, так як компанія-відповідач є “іноземною”. Варто подавати позов за місцем реєстрації відповідача – Південна Осетія. Разом з тим, в ухвалі цього “суду” позивачу повідомляється, що це не варто робити, бо у “влади ДНР” відсутні механізми виконання судових рішень інших “держав”!

Валерій Герасимов – Начальник Генерального штабу ЗС РФ. Здійснює безпосереднє керівництво незаконними збройними формуваннями, їхнє навчання, тренування та забезпечення. Автор нової воєнної доктрини Російської Федерації (сутність полягає в обґрунтуванні використання в сучасних війнах “невоенных методов” – т.з. “м”якої сили”, на яку покладається до 80% успіху). За успішну реалізацію цієї тези на прикладі “возвращения в родную гавань” Автономної Республіки Крим отримав звання Героя Росії. Відомий своїми науковими працями в сфері невоєнних способів ведення війни.

Олександр Бортніков – Директор ФСБ Російської Федерації з 2008 року. Безпосередньо керує т.з. “міністерствами безпеки” квазі-республік. Співробітники ФСБ на окупованиму Донбасі постійно перебувають в протистоянні з представниками ГРУ МО РФ, конкуруючи за контроль над фінансовими потоками. Неодноразово випливала інформація про те, що саме співробітники ФСБ здійснювали ліквідацію деяких лідерів бойовиків, які були “самыми непонятливыми”. Саме співробітники ФСБ здійснювали атаку й захоплення українських моряків в міжнародних водах Чорного моря.

Про “співпрацю” Росії з “молодыми республиками” яскраво свідчать тези й словосполучення, які використовує Росія в спілкуванні з васалами: окуповані території Донбасу називаються не інакше, як “Т1” і “Т2” (територія 1 (Луганськ) і територія-2 (Донецьк). В листуванні використовуються такі слова й словосполучення: “вам надлежит”, “вы должны”, “вам необходимо”… Росія, фактично, наказує окупаційним адміністраціям: що їм слід робити, коли, в якій спосіб.

Отже, про будь-яку “самостійність” різного роду “пушиліних” не варто й мови вести – це міф. Тож, про які-такі “прямі переговори” весь час теревенять представники “миролюбної п’ятої колони”?!

Джерело – “Енігма”

ф1