Семигодинна блокада і півгодинний штурм: чим закінчилось перебування Юлії Кузьменко в Апеляційному суді Києва (Відео)

Момент штурму у суді. Фото - скріншот з відео
Момент штурму у суді. Фото – скріншот з відео

Апеляцію на тримання під вартою без права внесеннязастави підозрюваної в убивстві Павла Шеремета Юлії Кузьменко Апеляційний суд Києва розглядатиме 24 грудня.

20 грудня Апеляційний суд Києва так і не розглянув апеляцію на запобіжний захід підозрюваній у вбивстві Павла Шеремета Юлії Кузьменко – прокурор до судової зали так і не прийшов, а згодом з’ясувалось, що прокурорів у цій справі Офіс Генпрокурора замінив. Підозрювану Юлію Кузьменко, яка вимагала розгляду апеляції і відмовлялась покидати суд, назад до СІЗО силовики забирали в ході сутичок з активістами – судову залу правоохорнцям довелося брати штурмом.

Вранці 20 грудня суд Апеляційний суд Києва відклав розгляд справи через неявку прокурора, та підозрювана в убивстві Шеремета Юлія Кузьменко, її адвокат і десятки активістів відмовились покидати залу суду, доки апеляцію суд не розгляне по суті.

Читайте також: Слідство заявило про розкриття вбивства Павла Шеремета і назвало підозрюваних: повна версія брифінгу (Відео)

Активісти і військові, які прийшли підтримати Юлію Кузьменко, заблокували двері судової зали, щоб правоохоронці не могли вивезти підозрювану назад у СІЗО. Така блокада тривала близько семи годин.

Читайте також: Підозрювана Юлія Кузьменко відмовляється покидати залу суду, доки не приїде прокурор (Відео)

Сама Юлія Кузьменко стверджувала, що готова на будь-які слідчі дії, аби тільки допомогти правоохоронцям з'ясувати, що до вбивства Павла Шеремета вона непричетна. У суді були два десятки людей, готових взяти Кузьменко на поруки, серед них - нардепи.

Прокурор у судовій залі до вечора так і не з'явився, а тим часом робочий день у суді завершився і силовики прийняли рішення про розблокування судової зали.

Штурм із сутичками тривав близько півгодини. Врешті поліція і Нацгвардія розблокували судову залу та підозрювану у сльозах забрали в СІЗО.

Поліція стверджує, що діяла законно, активісти заявляють пр опостраждалих у ситичках.

Читайте також: Підозрюваний у справі вбивства Шеремета подав до суду на Президента України, главу МВС і Генпрокурора (Документ)

Засідання з розгляду апеляції на запобіжний захід суду першої інстанції для Юлії Кузьменко Апеляційний суд Києва переніс на 24 грудня.

Більше подробиць - сюжеті Вікна-новини.

Повна версія силового протистояння у суді і його розблокування - у відео 5 каналу