Михайла Гаврилюка у Тернополі зустрічали стоячи, а Ірену Карпу проводжали оплесками (Фото, Відео)

P3090038-nОсобливий вечір пам’яті, присвячений «Небесній сотні», відбувся в Тернополі у неділю, 9 березня. Адже у ньому брали участь козак, який витримав катування беркутівці, Михайло Гаврилюк із побратимами та письменниця-революціонерка Ірена Карпа.

Читайте також. До Тернополя на раду їдуть письменниця Ірена Карпа і козак Михайло Гаврилюк

Нагадаємо, зустріч із тими, хто готовий був покласти життя у протистояннях на Майдані у Києві, відбулася в актовій залі економічного університету (ТНЕУ). До мікрофона підходили і місцевий підприємець Богдан Брич, який ініціював цю зустріч, й інші майданівці. Спілкування було невимушеним. Усіх присутніх об’єднувала тривога за майбутнє України після Майдану.

Читайте також. “Доба Шевченка” у Тернополі – вистава, аншлаг, сльози та овації (Фото, Відео)

Найбільше уваги до себе привернули, звісно, відомі на всю Україну особи. Так, козака Михайла Гаврилюка, як тільки він з’явився у залі, тернополяни зустріли оплесками. Через таку увагу чоловік навіть засоромився. Згодом його так само під оплески запросили на сцену. «Спіч» чоловіка був максимально стислим. Коли виявилося, що у публіки запитань немає, Михайло щиро всім подякував. Було помітно, що він почувається, наче не у своїй тарілці (див. відео).

– Ми стоїмо на Майдані, – каже він. – І стоятимемо доти, поки не переконаємося, що до влади прийшла людина, якій можна довірити країну…

Набагато більше запитань із залу надійшло Ірені Карпі. Вона відповідала на всі – розлого, спокійно.

– Мені приємно розмовляти з вами зараз тут, у Тернополі, – привіталася Ірена з тернополянами. – Бо розумію, що тут нікого не треба переконувати. На Східній Україні це робити набагато важче…

Було помітно, що вона обурена багатьма подіями, які сталися, і під час протистоянь на Майдані, і тепер, особливо щодо керівництва країни, проте жодного разу не зірвалася на матюки. Публіка приймала її радо, поводжена зі сцени оплесками. Докладніше про те, що розповідала тернополянам Ірена Карпа – читайте згодом.

Довідково. В університеті з нагоди цієї зустрічі підготували мистецьку програму. На сцену виходили артисти. В одному з них багато хто впізнав фіналіста «Голосу країни» Тараса Мельника. На екрані показували фото з Майдану, а згодом – транслювали відео-прощання із загиблими Героями України. Коли у залі лунала пісня «Пливе кача», всі піднялися зі своїх місць. Згодом ще й помолилися за душі загиблих. Допоміг отець Юстиніан Городечний – ігумен, асистент ІІІ Чину св. Франциска, редактор газети «Вісник Св. Франциска».