“Ми закликаємо міліцію працювати разом з нами”, – мер Тернополя Сергій Надал (Відео)

Штаб-nПро створення Штабу громадської безпеки Тернополя оголосив міський голова Сергій Надал 24 січня. Нагадаємо, 25 числа мера включили до складу Виконавчого комітету Тернопільської  обласної ради.

Читайте також. Керівник Загону народної самооборони на Тернопіллі – Олександр Варакута (Відео)

Основне завдання Штабу, як повідомляє особистий сайт мера, – постійне інформування жителів про суспільно-політичну ситуацію в Тернополі та Україні, забезпечення громадської безпеки, своєчасне реагування на будь-які події надзвичайного характеру. Сергій Надал вважає, що громадський протест, що відбувається в Україні упродовж двох місяців, перейшов останню межу.

- Пролилася кров, щодня відбувається ескалація насильства, - каже він. - До міського голови, депутатів Тернопільської міської ради і загалом нашого місцевого самоврядування щодня звертаються тернополяни з тривогою і надією, щоб нормалізувати ситуацію в місті.

Читайте також. Народна Рада України – єдиний легітимний орган влади, який визнають на Тернопіллі

Для того, щоб унеможливити будь-яку дестабілізацію чи надзвичайну в умовах зими ситуацію, прийняли рішення про створення Штабу громадської безпеки Тернополя.

- До його складу увійде міський голова, керівництво міської міліції (за згодою), - повідомив пан Надал. - Завдання цього штабу – постійно інформувати жителів Тернополя про суспільно-політичне становище і стан подій, які відбуваються у місті та загалом в Україні; забезпечення громадського порядку; своєчасне реагування на будь-які ситуації надзвичайного характеру. Інформація про все, що відбувається, постійно надходитиме на службу 15-80, яка терміново сповіщатиме про це депутатів міської ради і координаційний штаб. Окрім того, я поставив завдання кожному депутатові, який координуватиме роботу на своєму окрузі.

Читайте також. У Тернополі створили виконком обласної ради. Тепер він керуватиме краєм (Відео, Фото)

У Тернополі діє громадське об’єднання «Охорона громадського правопорядку», поінформував мер.

- Це є легітимний орган, який має право на такий вид діяльності, - додає він. – Через те, що міліція себе дискримінувала в очах громадськості, всі депутати міськради, їхні помічники, активісти, громадські діячі, а також «відставники» силових структур, які нині проживають у нашому місті (колишні офіцери ЗСУ та інших військових формувань, воїни-афганці та учасники інших бойових дій), які виявили бажання підтримати діяльність цього штабу, увійдуть до його складу та забезпечуватимуть охорону громадського правопорядку. Усі, хто цим займатиметься носитимуть відповідні пов’язки з надписом «Охорона громадського порядку».

Читайте також. Депутати облради висловили недовіру голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну (Відео, Фото)

Тернопільська міська рада закликає правоохоронців підтримати громадський порядок і не вчиняти антинародних дій.

- Ми закликаємо міліцію працювати разом з нами, але якщо вони відмовляться виконувати свої функції, то цю роботу повинна взяти на себе «Охорона громадського правопорядку». Користуючись нагодою, також звертаюся до керівників прокуратури та міліції – не допустити жодних силових дій проти населення, скасувати, якщо були кримінальні провадження, пов’язані із доступом людей до приміщення облдержадміністрації та не нагнітати конфлікт і не посилювати ескалації у Тернополі, – підсумував міський голова.