“Ми вимагаємо”, – соратниця Тихановської в Мінську назвала вимоги протестувальників (Відео)

Фото – tut.by

Соратниця кандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської, член Об’єднаного штабу опозиції Марія Колесникова на мітингу в Мінську озвучила вимоги протестувальників, головна з яких – відставка “колишнього президента” Олександра Лукашенка.

Про це з посиланням на відео виступу Колесникової, опубліковане Tut.by, пише “Українська правда“.

“Ми вимагаємо звільнити всіх політичних в’язнів, а також затриманих на мирних акціях і акціях протесту: Віктор і Едуард Бабарико, Сергій Тихановський, Павло Северинець, Микола Статкевич, Ігор Лосик, всіх політв’язнів, і 4 тисячі людей, які залишаються у в’язниці. Всі повинні бути звільнені негайно!

Всім постраждалим від дій силовиків повинна бути призначена і виплачена компенсація.

І наша головна вимога: колишній президент повинен подати у відставку!" - сказала Колеснікова.

Вона наголосила, що учасники мітингу повністю підтримують програму Світлани Тихановської, одним з пунктів якої є проведення нових чесних виборів.

"Згідно з численними свідченнями і фіксаціями, Світлана Тихановська здобула перемогу на виборах 9 серпня... Лукашенко – не тільки головна загроза для білоруського народу, а й для незалежності країни... Ми знаємо, що режим готовий піти на все, аби втримати владу", - сказала представник опозиції.

Колесникова заявила, що опозиція в понеділок подасть заяву про порушення кримінальної справи за фактами смерті людей і знущань над людьми співробітниками правоохоронних органів: "Всі, хто застосовував насильство до демонстрантів і просто перехожих на вулицях, в автозаках і згодом в РУВС і СІЗО, повинні понести відповідальність згідно з законом республіки Білорусь!"

"Ми вимагаємо негайно припинити насильство. Вчора ми прощалися з Олександром Тарайковським, який був убитий на вулиці. Сьогодні ми прощалися з Олександром Вихором, який помер після затримання. Жоден із причетних до насильства досі не був покараний. Жодної справи не було заведено. Досі не звільнені люди з в'язниць", - заявила соратниця кандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської, член Об'єднаного штабу опозиції Марія Колесникова на мітингу в Мінську.