“Ми в стані технічного дефолту”, – Яресько

Яресько Наталія з рукою доказуєВ Україні- дефолт. Це визнала глава Міністерства фінансів Наталія Яресько.

При цьому вона уточнила, що цей дефолт – технічний. Відтак Уряд найближчим часом внесе до українського парламенту законопроект щодо реструктуризації зовнішніх боргів.

“Поки немає обміну на нові облігації, ми – в стані технічного дефолту. Але це лише технічно. Буде призупинення платежів. Технічний дефолт за рейтингами вже є. Просто анонс про реструктуризацію зі зменшенням боргів за рейтингами Fitch, Standard & Poor’s це автоматично підтвердив. Але потім обмін відбудеться – і рейтинг автоматично підніметься”, – повідомила міністр фінансів України.

Читайте також: Дефолт відклали? Україна виплатила $120 млн процентного доходу за євробондами

Даючи відповідь на питання про критику після досягнення домовленості з міжнародними кредиторами, Яресько підкреслила, що існувало три варіанти дій: «платитиме все, що ми юридично повинні за контрактами, за облігаціями; призупинити переговори і анонсувати мораторій на виплати; і третій варіант, який і був здійснений – домовитися і досягти всіх трьох цілей, щоб залишитися в програмі МВФ, і мати доступ до ринків капіталу».

Читайте також: Кредитори погодилися списати 20% держборгу України

Нагадаємо, раніше відбулися переговори з кредиторами щодо реструктуризації частини зовнішнього боргу України, власниками якого є п’ятнадцять великих фондів, найбільший з яких- Franklin Templeton. З початку минулого року Україна вже сплатила цим фондам 2,2 мільярда доларів. Йдеться про позику, яку в грудні 2013 року взяв тоді президент України Віктор Янукович. Він домовився з президентом Росії Володимиром Путіним про надання кредиту Україні на 15 млрд дол. Україна отримала лише 3 млрд дол. шляхом викупу українських єврооблігацій російськими держбанками (євробонди були випущені 20 грудня з терміном погашення в 2015 році, ставкою купона 5% і його виплатою кожні 6 місяців).

Читайте також: Кредитори спишуть Україні держборг у 3,8 млрд дол

Зрештою домовилися про списання Україні 20% боргу.

На ці гроші Уряд вирішив пізвищити соціальні виплати в Україні з 1 вересня.