Ми – реалісти, нам треба від ЄС 20 млрд євро – Азаров

євроУкраїнська влада, як і громадяни, які зараз вийшли на майдани, теж прагне підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Але влада усвідомлює ризики для національної економіки від цього кроку, тому намагається спершу їх мінімізувати. 

Але ціль одна – асоціація. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 11 грудня 2013 року.

«Ті, хто вийшли на майдан, вимагають негайно підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Уряд також виступає за якнайшвидше підписання угоди. Але ми хочемо створити умови, за яких втрати для економіки України будуть мінімальні», – заявив Микола Азаров.

Він наголосив, що українська сторона запропонувала Єврокомісії розглянути, в яких умовах буде працювати наша промисловість та економіка в цілому.

«Ми пропонуємо вирішити питання надання Україні фінансової допомоги. Ми визначили приблизний обсяг – 20 млрд. євро. Підкреслюю, що йдеться не про безповоротну допомогу з європейського бюджету. Ні, ми реалісти. Ми пропонуємо, щоб Євросоюз взяв участь в інвестуванні спільних взаємовигідних проектів, таких як модернізація і розширення європейських транспортних коридорів, створення нового коридору на Кавказ з будівництвом транспортного переходу через Керченську протоку і т. ін.», - пояснив Глава Уряду.

Але, додав Микола Азаров, європейські чиновники зараз спостерігають за протестами і не поспішають обговорювати такі проекти і питання про розмір допомоги.

«Так на кого ж працюють ці протести: на єврочиновників чи на народ України, який терміново потребує економічної і фінансової допомоги? Якщо мета в нас спільна – успішна євроінтеграція – то давайте сідати за стіл і разом відстоювати інтереси України. Якщо мета інша, то скажіть про це відверто, яка. Влада? Якщо влада, то для чого? Ви вже були при владі, і нічим добрим народу не запам'яталися. Навпаки, обвалом гривні, втраченими вкладами, економічною руїною, скандалами і т. ін.», - сказав Прем’єр-міністр.

Джерело - Урядовий портал.