“Ми працюємо в законний спосіб, не порушуючи Конституції”, – виконком Тернопілля (Відео)

P2070010-nДепутати Тернопільської облради створили міжфракційне об’єднання “Народна Рада”. У підпорядкування об’єднанню перейшов виконавчий комітет і загони самооборони.

Читайте також. “Двері облради відкриті для кожного жителя Тернопільщини”, – голова облради Василь Хомінець (Відео, Фото)

До такого кроку мусили вдатися після того, як Тернопільська обласна прокуратура в суді скасувала рішення облради про визнання Народної Ради, створення виконавчого комітету та загонів самооборони. Про це йшлося нещодавно у прес-клубі.

Там 7 лютого відбулася прес-конференція керівників Штабу національного спротиву Тернополя. До виконкому "Народної Ради", за словами політиків, увійшли фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода", "Нашої України", "УНП", позафракційні депутати, члени громадських та молодіжних організацій.

Читайте також. Майдан перевірить, хто із чиновників Тернопільської ОДА не ходить на роботу (Відео)

Політики і громадські діячі, які входять до Штабу національного спротиву та до складу виконкому, розповіли про вже виконану роботу, окреслили напрямки подальшої діяльності та відповіли на запитання журналістів. Багатьох турбувало, як саме діятимуть виконком і загони самооборони.

- У законний спосіб, не порушуючи Конституції України, - наголосили політики. – Саме для цього і створили міжфракційне об'єднання "Народна Рада".

Читайте також. Активісти Майдану у Тернополі подали апеляцію на рішення суду (Відео)

Дали учасники зібрання і оцінку рішенню суду, ухваленому Тернопільським міськрайонним судом. Адже воно вимагає, щоб усі присутні звільнили приміщення обласної адміністрації.

- Люди перебувають в адміністративній будівлі Тернопільської обласної ради на законних підставах, - каже голова Тернопільської обласної організації, керівник Штабу національного спротиву, керівник Народного виконавчого комітету Тернопільщини Володимир Стаюра. - Деякі громадяни перебувають у приймальні голови облдержадміністрації, прагнучи потрапити до нього на прийом, бо мають на це законне право.

Депутати обласної ради, на його думку, мають право проводити прийом громадян там, де бажає громада, яка їх обирала.

- Жоден нормативно-правовий акт не забороняє робити цього біля кабінету голови ОДА, - додає політик. - Також жоден суд не в змозі заборонити депутатам проводити прийом громадян. Сьогодні для Хоптяна принципово повернутися в свій робочий кабінет, проте ми робитимемо все, щоб він раз і назавжди забрався з Тернопільщини. Після того, як він втік від громади та двічі не помітив висловленої йому депутатами недовіри, він не має морального права керувати областю. Ми станемо щільною стіною і не пропустимо його...