Ми підтримаємо продовження санкцій проти Росії до тих пір- каже новообрана президентка Словаччини Зузана Чапутова – поки Україна не матиме контролю над власними територіями

Президентка Словаччини Зузана Чапутова здійснила перший офіційний візит до України
Президентка Словаччини Зузана Чапутова здійснила перший офіційний візит до України

Новообрана президентка Словаччини Зузана Чапутова здійснила свій перший офіційний візит до України. Тут вона зустрілася з українськими президентом та прем’єром, повідомляє 24 Канал.

Під час заходу сторони обговорили питання покращення бізнес-клімату, збільшення інвестицій, боротьбу з контрабандою, подальше проведення реформ і спільне кіновиробництво.

Також сторони обговорили тему підготовки двосторонньої Угоди про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції та співпрацю двох держав у енергетичній сфері, зокрема щодо транзиту газу.

Особливу увагу президенти приділили питанню боротьби з контрабандою. Лідери країн наголосили, що боротися з нею потрібно на законодавчому рівні, і це в інтересах як України, так і Словаччини. Також президенти обговорили створення нового пункту перетину на кордоні.

“Я глибоко зворушений, що повернення миру в Україну пані Чапутова назвала особистою метою. Завершення війни та деокупація усіх українських територій моя головна місія як президента України, і ми дуже розраховуємо на вашу підтримку – дипломатичний та санкційний тиск усіх наших партнерів, в тому числі і Словаччини”, – заявив Зеленський. За словами Зеленського, це необхідно не тільки Україні, але всій Європі, «яка завжди буде відчувати себе в небезпеці, поки Російська Федерація ігнорує міжнародне право», -зазначив президент України.

«Повне і постійне припинення вогню, остаточне розведення сил в районі Станиці Луганської, яке повинно бути належним чином верифіковане ОБСЄ, стануть першими значними кроками на шляху до миру», – підкреслив президент України. Зеленський висловив надію, що Словаччина, яка цього року головує в ОБСЄ, буде і надалі ставити питання про «повне виведення окупаційних військ і повернення під український контроль тимчасово окуповані території».