“Ми переможемо, бо з нами – Бог і правда”, – Арсеній Яценюк у Зарваниці (Фото, Відео)

Яценюк– Люди мають право робити помилки, але ми мусимо їм допомагати їх виправляти, – вважає прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, перебуваючи на Тернопіллі.

Сказав він це про людей, із якими нещодавно зустрічався у Слов’янську.

Читайте також. Мощі Блаженного Василія Величковського – покровителя в’язничних капеланів – перебували у Зарваниці (Відео)

Так, не всі там говорять українською, але вони живуть на українській землі. Тож ми мусимо зробити так, аби з їхніх очей зник страх – перед війною, перед майбутнім України, наголошує керівник уряду.

Нагадаємо, у неділю, 20 липня, Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, завершилися Всеукраїнська та Молодіжна прощі до Зарваниці, що у Марійському центрі на Теребовлянщині.

У богослужінні взяли участь 16 архиєреїв УГКЦ, близько 300 священиків, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністр культури Євген Нищук, голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк, мер Тернополя Сергій Надал і десятки тисяч паломників з різних куточків України та з-за кордону. Про це повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ.

Читайте також. “Коли є ті, які готові дати хабар, знайдеться той, хто його візьме”, – Святослав Шевчук у Зарваниці (Фото, Відео)

Значна частина вірних ішла до Зарваниці пішки. Найбільша група, близько 2000 осіб, традиційно здійснила пішу прощу від Архикатедрального собору Тернополя. Найбільше часу у дорозі провели прочани з Хмельницького: до Зарваниці вони йшли майже тиждень. Ішли здебільшого молоді люди, інші – приїхали на автобусах, автомобілях і велосипедах.

Цьогоріч проща була приурочена 25-й річниці легалізації УГКЦ. Блаженніший Святослав проголосив блаженного Василя Величковського покровителем пенітенціарного служіння в УГКЦ, а на таких заходах, як зустріч з молоддюпохід зі свічками до монументу Богородиці на чудотворному місціпанахида за Героїв «Небесної сотні», Архиєрейська Свята Літургія перед Собором Зарваницької Божої Матері, патріарх закликав вірних до посиленої молитви за Україну та мобілізації духовного життя.

Читайте також. У Зарваниці молитвою вшанували Героїв “Небесної сотні” та всіх воїнів України (Фото, Відео)

Як ІА «7 Днів-Україна» вже повідомляла, проти ночі 20 липня понад 10 тисяч молодих прочан взяли участь у «Молодіжному молитовному Майдані» на Співочому полі  у Зарваниці. На концерті зробили наголос на потребі молитви за Україну в часі війни, вмінні вірити та покладатися на Бога.

Окрім того, предстоятель УГКЦ вручив відзнаки – пам’ятна медаль і грамота – духовенству та мирянам з нагоди 25-ї річниці виходу УГКЦ з підпілля. Спільно із намісником Марійського духовного центру Зарваниця кир Василієм Семенюком отець під оплески десятків тисяч вірних особливо вітав у Зарваниці прочан із Донецька, Харкова, Херсону, Запоріжжя, Одеси, Полтави, біженців із Слов’янська та інших східних регіонів і, як зазначив кир Василій, «з українського Криму».

Читайте також. Найефектніший момент прощі у Зарваниці – похід тисяч прочан зі свічками (Фото, Відео)

У пастирському слові до вірних блаженніший Святослав сказав таке:

У свою чергу прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до присутніх такими словами: