“Ми не той народ, якому треба царя. Не Порошенко буде будувати країну”, – кажуть у Тернополі (Фото, Графіка)

хор-nПетро Порошенко – лише президент, він – звичайна людина. Якщо ми хочемо змінити своє життя і Україну, то повинні не на нього розраховувати, а на самих себе.

Читайте також. “У його промові – відповіді на всі запитання”, – тернополяни про інавгурацію Петра Порошенка (Фото)

Ось, які думки відвідують тернополян після інавгурації нового Президента України. Люди розуміють, що попереду – багато проблем. І братися до праці треба всім! Ми же одного разу сподівалися на месію, і до чого це призвело?

Погляньте, який аналіз промови Петра Порошенка і його попередників зробили журналісти “Громадського”. Ці дані ставлять дещо на свої місця:

Наталія Гаєвська, психолог (тернополянка, яка виїхала у Канаду менше року тому):

– Бачила інавгурацію у запису. Враження дуже приємні, сподіваюся, що позиція Петра Порошенка щодо Криму, української мови, стабілізації на сході країни, розвитку економіки та міжнародної позиції України не є популістськими і дійсно будуть зроблені реальні кроки в цих напрямках.

Напевно, за весь час незалежності мені було приємно спостерігати за інавгурацією новообраного Президента, і не лише приємно. Зловила себе на тому, що я пишаюсь тим, що зараз маємо такого Главу держави. Що з того всього вийде – час покаже, наразі, все, що відбувається, обнадіює, не зважаючи на всі проблеми, що очікують попереду…

Ігор Качмарський, активіст Комітету захисту української мови, політолог:

– Щось подібне я відчував під час інавгурації Віктора Ющенка. Тоді був на Майдані у Києві. За рік – гірке розчарування. Не хочеться знову відчути присмак безнадії від дій української влади.

Порошенко, можливо, – цинік і добре грає свою роль, але відповідальність за існування держави він точно відчуває. Новонароджений внук має підсилити це відчуття. Вірю, що все в нас буде добре, але одного президента – мало! Всі мають почати жити по-новому, тоді влада буде змушена мінятися сама, адже вона наше дзеркало, не більше…

Михайло Окаринський, депутат міської ради, керівник Фундації ім. Й.Сліпого:

– Хочу трохи остудити гарячий захват, що вини у багатьох. Вони так розпашілися від інавгурації, що почали Президента Порошенка називати “батьком нації”. Він – Президент. Він – батько своїх дітей. І в кожного з вас є свій батько. Навіщо вам ще когось батьком називати???

Українці не той народ, якому треба царя, перед яким треба впасти чолом донизу. Давайте гідно порадіємо чудовій промові Президента, потужній атмосфері інавгурації, високому організаційному рівню і навіть тому трафунку з солдатом, якому з рук випав кріс. Мабуть, це таки знак…

Але давайте не будемо заходити надто далеко. Не Порошенко буде будувати країну, не звалюйте все на нього. Давайте не будемо втікати в роль діток, за яких татко все зробить. Давайте називати Президента Президентом.

Євген Заплетнюк, священик, журналіст:

– Здається, наш патріотизм закінчується там, де починаються власні інтереси. Тому, хотілося б закликати кожного українця почати відродження України не з Порошенка, Яценюка та Авакова, а з самого себе.

Якщо ми будемо щодня відправляти бодай одну смс для потреб війська, ми значно прискоримо свою перемогу, бо наші хлопці воюють не лише за нас, але й замість нас! Якщо ми будемо шанувати свої традиції та звичаї, в наших дітей ніколи й думки не буде вважати себе «новороссами» чи віддавати зброю загарбнику, вважаючи, що цим зробить послугу власній родині. «Європа» починається з нашої голови. І, насправді, не так вже й важливо хто буде підписувати найвищі державні документи, якщо ми самі не будемо наводити лад у своєму домі та в своїх головах.

Вчитися з власних помилок – це значний подвиг. Нещодавно в Одесі сталася трагедія, яка очевидно увійде в усі підручники новітньої історії. Через злочинні дії проросійських сил – спецслужб, провокаторів та навіть своїх яничар, там загинуло майже півсотні людей. Я не хочу зупинятися зараз на питанні хто там правий, а хто винний. Маю надію, ви самі це добре розумієте.

Питання в іншому. Не встигли ще всі оплакати своїх померлих, Одеса йде на вибори мера, і кілька тисяч людей голосують за Дарта Вейдера! Розумієте, в місто приходить війна, біля керма стоїть людина з російським громадянством, а люди обирають Дарта Вейдера?! Хто їм винен, що тепер місто буде деградувати? Самі. Ця історія чудовий – символ того, що може відбутися з цілою Україною, якщо не будемо робити правильних висновків. Навіть Христос не може спасти людину без її згоди та бажання співпраці. Що вже говорити про Порошенка…

Фото – Марії Матіос і Михайла Ратушного (Мистецький арсенал)