“Ми не маємо права бути байдужими, коли ворог зазіхає на нашу землю”, – військовий історик

KrochakЗвернення до всіх жителів Тернопілля і загалом українців зробив військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет «Тернопіль» Ігор Крочак.

Читайте також. Шахтарі поки мовчки чинять опір сепаратистам – голова Незалежної профспілки гірників Донбасу

Нагадаємо, тернополянин – голова Тернопільського громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України. Він у складі делегації з Тернопілля вже їздив із гуманітарною допомогою до наших моряків у Крим.

Подаємо, повний текст звернення до краян:

«Шановні жителі Тернопільщини!

У зв’язку з останніми подіями, ескалацією вже не прикритої ситуації, військових бойових операцій проти українських підрозділів на сході, Збройні сили України потребують допомоги та підтримки.

З кожним днем недруги України роблять усе, щоб перевести політичне протистояння у повномасштабну  війну із застосуванням важкого стрілецького озброєння і протитанкових засобів. Приклад цього – засідка диверсійно-військових сил з «хорошей выучкой» на підрозділ зі складу 95-ї аеромобільної бригади ЗС України, що відбулася 13 травня в районі  Краматорська.

Читайте також. Викрадену директорку школи Луганська, яка не надала приміщення для “референдуму”, відпустили

Дорогі краяни, наростання агресії проти нашої української держави спонукає кожного з нас до дії,  причому негайної. Ось тільки неповний перелік закликів і планів антиукраїнських сил. Оголосили про створення так званої «Федеративної республіки Новороссия» , про об’єднання так званих «Луганської Народної Республіки» і «Донецької Народної Республіки» , про запрошення інших областей приєднатися до цього союзу. Є вже заяви і про готовність приєднається до Митного союзу з Білоруссю, Росією та Казахстаном , а також увійти до Союзної держави Республіки Білорусь і Російської Федерації.

Оголосили і про визнання всіх військових формувань ЗС України на території Луганської та Донецької областей як «бандугруповань» , а також про те , що військовослужбовці Украйни повинні або прийняти присягу на вірність «Новороссии» , або виїхати з її території. Легітимними збройними силами стає лише так звана «Об’єднана Армія Південного Сходу».

Читайте також. Донецька ОДА повідомила про плани сепаратистів захопити завтра два прикордонні пункти

З огляду на вищезгадане та деякі негативні тенденції, що мають місце під час розгортання часткової мобілізації, як то самовільне залишення частин резервістами і мобілізованими, вважаю що суспільним, державним і громадським інституціям потрібно вживати негайних заходів з виправлення ситуації. Що це означає ? По-перше, український загал повинен усвідомити, що нашим Збройним Силам, МВС, Національній гвардії потрібна не лише матеріальна допомога у вигляді перерахування коштів, моральне загальне схвалення, а більш усвідомлена кожним членом суспільства підтримка.

По-друге, моральні авторитети, творча інтелігенція, своїм інтелектуальним, високодуховним натхненням повинна пробуджувати в наших співгромадянах бажання до захисту Вітчизни. Медійники-журналісти, блогери, всі, хто працює з інформацією, мають знати, що їхній обов’язок  – перейти від фрагментарної інформаційної протидії російській пропаганді до повномасштабної інформаційної війни з тим валом бруду, що російські «колеги» називають «обьективной информацией об Украине».

Читайте також. Як із будівлі міськради Макіївки тризуб знімали (Відео)

По-третє, ветерани Збройних Сил і Визвольних Змагань, українські історики, політичні і громадські діячі, у час відновлення призову на дійсну строкову службу буде потрібна ваша робота з молодим поповненням армії і флоту. Я пропоную вам звертатися у військкомати у своїх районах і містечках для організацій коротких бесід про військову звитягу наших предків і про важливість захисту України в лавах Збройних Сил у сьогоднішній важкій годині.

Політико-моральний стан новобранця і зрілого резервіста – це не вигадки радянської військової системи, а реальний фактор, що впливає на стійкість і бойове злагодження підрозділів. Його враховують у всіх першокласних щодо військово-технічного забезпечення арміях. Військова техніка і зброя – інструмент, високий бойовий дух – енергія, що спрямовує цей інструмент. Капеланської служби ми так і не зуміли створити за роки Незалежної України, тож зараз священичому загалу усіх конфесій і віросповідань, що стоять на засадах державності України потрібно посилити свою присутність  поряд зі своїми вірними, що одягнули військовий однострій.

Читайте також. У Краматорську телевізори вже “мертві” – бойовики заблокували телевежу

Українське жіноцтво і матері! Підтримайте своїх чоловіків, синів, братів у бажанні захистити наш спільний дім.  Кожен громадянин України має зрозуміти, що в цій ситуації нашим військовим потрібна всебічна допомога і особливо – фінансова.

На Тернопіллі формують батальйон територіальної оборони «Тернопіль». До якого стану довели наші військові частини представники антиукраїнських поглядів у владі – не секрет. Тривалий час Збройні Сили України знищували. Відтак сьогодні необхідно все відроджувати.

Зараз всі ми – представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, меценати, підприємці, громадські активісти, небайдужі жителі краю маємо мобілізувати всі свої зусилля і допомогти нашим військовим. Адже не вистачає коштів на матеріально-технічне забезпечення приміщень, особового складу, техніки. Це – наш обов’язок перед Україною, перед нашими військовими, зрештою, перед  власною совістю. Ми не маємо права бути байдужими, коли ворог зазіхає на нашу землю.

Довідково. Благодійний рахунок – отримувач: Тернопільська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Код отримувача: 02940339, р/р 26004700240920. Банк отримувача: ПАТ КБ “Правекс-Банк” у м. Києві МФО 380838. Призначення платежу: «Фонд підтримки українського війська та сприяння обороноздатності України».