“Ми наближаємося до рекорду” – Ляшко про пік захворюваності на COVID-19 в Україні

Україна лише наближається Україна до піку захворюваності на ковід-19.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко в ефірі каналу “Україна 24“.

“Ми наближаємося до рекорду – кількість госпіталізацій за добу. Було 742 ліжка, а сьогодні було 730-735 по всій країні. Через це збільшується заповненість ліжок і відсотки. Критичні точки – зростання випадків коронавірусної хвороби. Це показник того, що ми стали нехтувати протиепідемічними нормами. Я буду це говорити до тих пір, поки ситуація не нормалізується”, – сказав він.

Він також розповів, що в Україні вже перепрофілювали майже 30 тисяч ліжок у лікарнях, 14 тисяч підвели до кисню.

“У Києві буде перепрофілюватися 500 ліжок академічних інститутів. Був сьогодні заступник голови Харківської ОДА, розглядали, яку додаткову лікарню включати в Харкові для того, щоб госпіталізувати людей”, – зазначив головний санлікар.

Ляшко додав, що”система охорони здоров’я нарощує свій потенціал”.

Зазначимо, в Україні зафіксовано 4 027 нових випадків коронавірусної хвороби COVID – 19-це антирекорд кількості нових хворих за добу. Зокрема, 30 вересня в Україні 208 959 лабораторно підтверджених випадків захворювання, з них 4 129 летальних, 92 360 пацієнтів одужали. За добу одужати вдалося 2 110 пацієнтам, померли 64 людини.