МВФ змінив умови співпраці з Україною щодо наступного кредиту

МВФ-вивіскаМіжнародний валютний фонд відмовився від раніше попередньо погодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF, натомість пропонує 1,5 річну програму stand by.

“Переговори переведено на 18-місячну програму stand-by”, — заявив у ході брифінгу у Вашингтоні представник МВФ Джеррі Райс.

У Міністерстві фінансів України на таку заяву відреагували, заявивши, що від нових умов співпраці Україні тільки виграє: обсяги фінансування залишаться тими ж, а гроші Україна отримає за коротший період.

“Основна різниця між цими програмами полягає в терміні їх реалізації: Stand-by – 1,5 роки, EFF – 3 роки”, – заявили в Мінфіні.

Заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован пояснив, що нова кредитна програма МВФ для України достпніша за попередню.

“Умов отримання фінансування по ній менше”, – заявив Рашкован.

Він наголосив, що у зв’язку з масштабною фінансово-економічною кризою в світі через пандемію коронавірусу МВФ змінює програми співпраці не тільки з Україною.

Читайте також: Призначено нового главу місії Міжнародного валютного фонду в Україні

Нагадаємо, що попередня програма України з МВФ також була у форматі stand-by. Вона була розрахована на 3,9 млрд доларів США, які Фонд мав переказати трьома траншами протягом 14 місяців. Програму підписали в кінці 2018 року та виділили перший транш у 1,4 млрд доларів. Решту траншів Україна так і не отримала, зокрема через вибори у 2019 році та невиконання вимог фонду. Дія цієї програма закінчилася в лютому 2020 року.