Ознаки відновлення є, але досягти зростання буде нелегко – висновки МВФ про економіку України

МВФ-вивіскаМісія МВФ завершила роботу в Україні, що тривала з 3 до 17 листопада. Представиники Фонду на чолі з Роном Ван Руденом приїздили для обговорення третього перегляду програми розширеного фінансування (EFF).

За підсумками роботи в Україні місія оприлюднила звіт, у якому дійшла висновку, що ознаки стабілізації економіки нашої країни є. Однак при цьому у місії зазначають, що перетворити стабільність у зростання Україні буде не так легко.

“Місія провела конструктивні обговорення з владою з питань політики, необхідної для завершення третього перегляду програми. Владі потрібно більше часу для забезпечення середньостроковій фіскальної стійкості, у тому числі прийняття держбюджету – 2017 відповідно до програмними цілями, забезпечення фінансової стабільності, а також боротьби з корупцією”, – заявляє місія МВФ.

Як пише 112. ua, у місії заявили, що дискусії з цього напрямку будуть продовжуватися надалі.

Також місія МВФ констатує, що українська економіка демонструє ознаки відновлення, інфляція знижується, а міжнародні резерви НБУ значно збільшилися. Як очікується, зростання економіки складе 1,5% у 2016 році і 2,5% - у 2017.

Читайте також: «Україна не може і не буде жити лише траншами», — виступ Порошенка на Раді реформ, присвяченій податковим змінам (Відео)

Місія МВФ вважає, що відновлення економіки буде в значній мірі залежати від реалізації масштабних реформ, спрямованих на підтримку переходу України до повноцінної ринкової економіки. ВВП на душу населення в Україні як і раніше є дуже низьким - всього 20% від середнього показника по ЄС, і другий найнижчий рівень серед країн Центральної та Східної Європи.

Втім, експерти МВФ вважають, що Україні потрібно буде докласти значних зусиль, щоб утримати нинішню стабілізації і перетворити її в зростання.

"Напрямки нинішньої стабілізації в потужний і стійкий ріст, для того щоб Україна змогла наздогнати своїх сусідів по регіону, буде непростим завданням. Воно
було викликом в минулому, коли проведення реформ з зупинками призвело до повторного накопичення значних дисбалансів та економічної кризи. Владі слід і надалі бути єдиною у своєму прагненні продовжувати реформи, протистояти популізму і долати опір захисників групових інтересів. Особливо вимагає рішучих кроків боротьба з корупцією, що залишається найчастіше згадуваною перешкодою на шляху ведення бізнесу в Україні. Незважаючи на досягнуті успіхи у створенні нових інститутів, у тому числі Національного антикорупційного бюро України, та системи електронного
декларування активів чиновників, стала важливим кроком, необхідні конкретні результати притягнення до відповідальності та засудження корумпованих
чиновників високого рівня та повернення доходів, одержаних внаслідок корупційних дій", - сказано в звіті.

Зазначено, що заява групи моніторщиків містить думку фахівців та не обов'язково відображає думку Виконавчої ради МВФ. Результати цієї місії не будуть обговорюватися на засіданні Ради.

Читайте також: Гонтарєва заявила, що Україна може більше не побачити грошей МВФ

Відзначимо, в НБУ повідомляли про високий ризик неотримання чергового траншу від МВФ. Однією з причин в Нацбанку бачать майбутні новорічні та різдвяні свята.

Примітно, це думка протилежно очікуванням прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Як повідомлялося, він налаштований позитивно і вважає, що в України є шанс отримати черговий транш МВФ до кінця цього року.

Зазначимо, під час зустрічі з Гройсманом представники МВФ підкреслили прогрес в економіці, який стався в Україні за півтора року.