Музикант як волонтер. У мережі з’явилося нове видання про музичну терапію

muz_volНове видання – посібник «Музикант як волонтер», випущене Синодальним відділом з благодійності, стало доступним у мережі. Книга покликана допомогти добровольцям на перших кроках в музичному волонтерстві.

«Книга для тих, хто хоче допомагати іншим за допомогою музики, – зазначено в анотації до видання. – Читач дізнається, як будується робота музиканта-волонтера, чому інтерактивні музичні заняття впливають глибше, ніж просто концерт, як вибирати репертуар та інструменти, як будувати відносини з благоотримувачем, дбати про безпеку на заняттях і не боятися помилок. Автор – сертифікований музичний терапевт – ділиться не тільки професійними знаннями, але і спостереженнями з особистої музично-терапевтичної практики».

Дана практика заснована на клінічному застосуванні музики в медичних, реабілітаційних, соціальних та навчальних установах. Музичний терапевт повинен бути хорошим музикантом, в процесі навчання він отримує багато знань із психопатології, психології дитинства та старіння, вивчає анатомію, фізіологію, неврологію, дефектологію, геріатрію та інші науки.

За словами автора посібника Аліси Апрелєвої, «книга пропонує конкретні інструменти та рішення, які вже випробувані світовою практикою музичної терапії, при цьому «рекомендації даються досить прості, але вони в достатній мірі забезпечують максимальну ефективність та безпеку терапевтичного застосування музики волонтерами».

Зокрема, книга розповідає про те, як саме можна допомагати музикою; чому інтерактивні музичні заняття впливають глибше, ніж просто концерт; як будувати взаємини з учасниками музичних занять, вибирати репертуар і інструменти, на що звернути увагу при роботі з людьми похилого віку, дітьми чи людьми з особливостями розвитку.

На думку видавців, посібник може бути корисним музикантам, волонтерам, працівникам благодійних організацій та соціальних установ.

kniga_muz_volonter

Інформація з сайту Фома.