МОЗ України ввело заборону на відвідування дітьми шкіл і дитсадків у трьох областях

ф1Три області України, де найвищий рівень захворюваності на кір, зачиняють двері навчальних закладів для дітей, які не щеплені від кору.

Таке рішення сьогодні було ухвалене на спеціальній нараді за участю віце-прем’єра України, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Наразі йдеться про Одеську, Тернопільську та Івано-Франківську області, де рівень захворюваності на кір найвищий в Україні.

“У зв’язку зі спалахом кору в Україні Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти і науки України намагаються не допустити подальшого поширення інфекції. У трьох областях з найбільшим числом хворих – Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській – діти, які не отримали щеплення від кору, не допускаються до відвідування дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів”, – заявили в МОЗ.

Відомство радить батькам у цих областях та в Україні загалом якнайшвидше вакцинувати дітей від кору.

"Закликаємо батьків в усіх областях України, не лише там, де реєструються спалахи, вакцинувати дітей, щоби вберегти їх від цього небезпечного захворювання. Для захисту від кору, згідно з календарем щеплень в Україні, необхідно отримати дві дози вакцини КПК. Якісна і безпечна вакцина проти кору, паротиту та краснухи (виробництва ГлаксоСмітКляйн, Бельгія) наявна в усіх областях у достатній кількості", - заявили у МОЗ.

Довідково: за даними МОЗ, на початок вересня в Україні зареєстровано 1627 випадків кору, двоє дітей в Одеській області померли. Найбільше випадків захворювання зареєстрували в Івано-Франківській (747), Одеській (589) та Тернопільській (70) областях. Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення вакцинацією. Минулого року менше половини українських дітей були щеплені від кору за графіком. На кінець серпня 2017 року другою дозою вакцини КПК за календарем щеплень були захищені 61% дітей віком 6 років.