Москва спантеличена масштабами виступів у Білорусі — Путін прийняв рішення щодо Лукашенка

Фото Bloomberg

За словами наближених до Кремля людей, російське керівництво, зокрема Володимир Путін спантеличено масштабами виступів білорусів У Мінську й інших великих містах країни. На такі ввперті протести, незважаючи на каральні акції з боку силовиків, Москва не сподівалася.

Оскільки Путін не звик програвати й робитиме все для того, щоб показати білорусам, що їхні виступи й майдани не матимуть успіху, президент РФ швидше за все поки залишить Лукашенка при владі, але готуватиме його до передачі влади згодом. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на п’ять близьких до Кремля джерел.

Журналісти Bloomberg повідомляють, що, Путін, який запрошує Лукашенко на переговори в Сочі в понеділок, переконаний, що опозиційні протести не скинуть президента Білорусі.

Хоча Путін не довіряє Лукашенко, він не може змиритися з приходом опозиції до влади за допомогою вуличних протестів і буде підтримувати його, заохочуючи кроки до можливої наступності влади.

Нагадаємо, Лукашенко і Путін зустрінуться в Сочі 14 вересня. Відзначається, що підписання документів і прес-конференцій не буде.

9 серпня в Білорусі пройшли вибори Президента. ЦВК країни заявив, що Олександр Лукашенко нібито набрав 80,08% голосів, тоді як його головний конкурент Світлана Тіхановська всього 10,09%.

Більшість населення вважало такі результати сфальсифікованими, в зв’язку з чим по всій країні почалися масові акції протесту, що супроводжуються зіткненнями з силовиками.