Московський патріархат не давав ніякого томосу українській церкві, це напівправда, – Філарет

2179360На думку патріарха Філарета, Москва хоче розділення православ’я на дві частини. Про це він розповів у інтерв’ю Голосу Америки.

«Представники Московського патріархату заявляли, що якщо Вселенський патріарх надасть томос Українській церкві – це призведе до такого ж розділення, яке відбулось в ХІ столітті між східною і західною церквами»,- говорить патріарх.

Він додає, що «навіть якщо вони (Московський патріархат) розірвуть [євхаристійне єднання] – то ненадовго, тому що вони опиняться в ізоляції. Московський патріарх вже не буде найбільшою церквою православ’я, бо є така ж українська церква». Йдеться про ризики того, що Московський патріархат може не піти на молитовне єднання із українською церквою та із константинопольським патріархом.

Також, за словами патріарха Філарета, Московський патріархат часто говорить неправду. Хоча Московський патріархат заявляє, що в 1991 році він надав Українській церкві томос, яким він нібито відзначав незалежність УПЦ, за словами патріарха, це напівправда.

«Ніякого томосу Московський патріарх не давав українській церкві. А давав грамоту мені як предстоятелю української православної церкви. В цій грамоті говориться, що українській православній церкві надається право самостійності і незалежності в управлінні, але в складі Московського патріархату. Але те, що там говориться, що ми незалежні від Москви – це неправда», пояснює патріарх.