Москаль передав ГПУ інформацію про нові катування активістів “Беркутом”

indexГолова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, Геннадій Москаль, направив Генпрокурору Віктору Пшонці звернення щодо дій “Беркуту” та внутрішніх військ під час акцій протесту, де зазначив, що силовики кидали у активістів “коктейлі Молотова” та прив’язували до гранат залізяччя, – передає прес-служба нардепа.

“За даними медичної служби Євромайдану, в період з 19 по 23 січня 2014 року до них за медичною допомогою звернулося понад 1000 учасників масових акцій протесту, які зазнали тілесних ушкоджень від працівників підрозділу „Беркут“ та внутрішніх військ під час акцій на вул. М.Грушевського, — йдеться в зверненні. — Від госпіталізації постраждалі відмовлялися, оскільки керівництво лікарень Києва негайно повідомляло органи міліції про надходження осіб з тілесними ушкодженнями, після чого до лікарні зразу приїжджали працівники міліції, забиралися потерпілих (котрим навіть не надавали необхідну медичну допомогу), відвозили до райвідділків та притягували до кримінальної відповідальності за участь у акціях масового протесту.

За даними медичної служби Євромайдану, основні тілесні ушкодження отримані учасниками акції протесту, це:

— кулеві поранення: в голову, очі, грудну клітину;

— поранення в голову від гумових кийків;

— поранення осколками внаслідок розриву гранат світло-шумової дії;

— поранення від металевих предметів, які працівники підрозділу „Беркуту“ та внутрішніх військ спеціально прив’язували до гранат і при відстрілі вони, розлітаючись, завдавали поранень по різних частинах тіла.

— отруєння сльозогінним газом різної форми важкості, а також інші тілесні ушкодження”.

У зверненні також відзначено, що крім того учасники протестних акцій отримували опіки тіла від застосування так званих “коктейлів Молотова”, які виготовлялися й кидалися працівниками “Беркуту” в бік мітингувальників.

“Про факти застосування „Беркутом“ „коктейлів Молотова“ свідчать і фото та відео зйомки цілого ряду українських ЗМІ.

Прошу за даним фактом відкрити кримінальне провадження, встановити винних та притягнути їх до кримінальної відповідальності”, — зазначив Г.Москаль у своєму зверненні.