Мощі Блаженного Василія Величковського – покровителя в’язничних капеланів – перебували у Зарваниці (Відео)

P7190057-nБлаженного  Василя Величковського сьогодні, 20 липня, проголосили покровителем в’язничних капеланів.

Напередодні ж відбулася урочиста академія пам’яті Блаженного Василія Величковського. У ній взяли участь численні отці, а також патріарх Святослав Шевчук.

Читайте також. “Коли є ті, які готові дати хабар, знайдеться той, хто його візьме”, – Святослав Шевчук у Зарваниці (Фото, Відео)

Нагадаємо, 19-20 липня відбуваються Всеукраїнська і Молодіжна прощі до Марійського духовного центру у Зарваниці. Організатори очікували 100 тисяч паломників. Зрештою, так і сталося.

– Він був засуджений на кару смерті і перебував у камері, з якої кожного дня виводили на розстріл людей. Саме там, засудженим на смерть він дав надію, відкривав двері у життя. Годі знайти кращий приклад святої людини, яка би була взірцем священика, який служить для в’язнів і подає надію безнадійним, – сказав про Василія Величковського блаженніший Святослав 19 липня.

Читайте також. У Зарваниці молитвою вшанували Героїв “Небесної сотні” та всіх воїнів України (Фото, Відео)

Окрім того, ця проща – є часом, коли вірні дякують Богу за 25 років свободи Української греко-католицької церкви. Церкви, яка мала таких святих єпископів, як владика Величковський.

– Коли Патріарха Йосифа депортували з колишнього Радянського Союзу після звільнення з таборів, він закликав отця Величковського до Москви, перетнувся з ним у готелі на дуже короткий час, – пригадує отець. – Ви собі уявіть, під пильним оком КДБ, у тому часі висвятив його на єпископа, просто там – у московському готелі! І передав йому провід підпільної Церкви. Будучи змушеним проти власної волі залишити свою Церкву в Україні, Патріарх Йосиф настановив для своєї Церкви, для свого люду свого Місцеблюстителя. І ним був владика Величковський.

Читайте також. Найефектніший момент прощі у Зарваниці – похід тисяч прочан зі свічками (Фото, Відео)

Блаженний тоді повернувшись до Львова, висвятив єпископів, священиків і таким чином Церква вижила, наголошує Святослав Шевчук. Тож вона змогла гідно, як воскресле Тіло Христове, 25 років тому бути офіційно легалізованою у тодішньому Радянському Союзі, який швидко після того розвалився.

– Як цікаво, саме 25 років після легалізації Церкви, наша Церква отримала знов погрозу, що нам заберуть легальний статус, заберуть нам дозвіл вільно сповідувати свою віру. Ви пригадуєте, коли це сталося? – запитав патріарх у вірян. – Я отримав цей лист від уряду Януковича 6 січня – як подарунок на Різдво. Але цього уряду вже нема. Цього президента нема. А наша Церква є і буде! І поки є ви, віруючі люди, особливо молоді віруючі люди, і той народ, і та держава мають майбутнє.

Читайте також. “Я би хотів побажати усім: “Жийте задля України!” – Святослав Шевчук у Зарваниці (Фото, Відео)

Лише дякуючи Господу Богу за святих провідників страдницької Церкви, за 25 років волі цієї Церкви на українських землях, ми, на думку отця, можемо сміливо йти в майбутнє.

– Сьогодні слова нашого національного гімну по-особливому звучать у наших вухах: «Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці, запануємо і ми браття у своїй сторонці», – ці слова Глави УГКЦ потонули у хвилях оплесків.

Згодом виступали святі отці, які є знавцями біографії Блаженного Василія Величковського. Вони зі «сцени» розповідали про життя отця, його кривди і доводили, чому саме він – покровитель в’язничних капеланів.

До речі, з нагоди проголошення Блаженного Василія Величковського покровителем капеланів пенітенціарного служби, його мощі перебували у Зарваниці (див. фото вгорі – прим.). На богослужіння з цього приводу приїхали капелани з усієї України, а також правоохоронці.

З одним із таких капеланів, який допомагає в’язням віднайти праведну дорогу у житті, зміг поспілкуватися кореспондент ІА «7 Днів-Україна». Отець Костянтин Пантелей – в’язничний капелан та відповідальний за душпастирство ув’язнених в УГКЦ.

До речі, отець розповів про успішний приклад Польщі у ставленні до в’язнів. Натомість для розуміння серйозності ситуації в Україні розповів про те, що ще два роки тому ув’язнені жінки у нашій країні народжували і годували дітей, прикутими кайданками.

– Ніхто не стає священиком, бажаючи служити у в’язниці, – каже отець. – Адже це – важка ноша. Проте ми не маємо права залишити цих людей  без Божої опіки…

Довідково. Тривалі переслідування радянською владою, тюремне ув’язнення та 10-річне заслання не зламали твердої непохитної віри новомученика Української греко-католицької церкви, релігійного діяча, єпископа УГКЦ, редемпториста Василя Величковського. Ще 4 квітня 2001 р. святіший отець Іван Павло другий підписав декрет про беатифікацію єпископа Василя Величковського як блаженного мученика за Христову віру, а під час Святої Архиєрейської Літургії в червні 2001 у Львові Папа проголосив Василя Величковського Блаженним.