Монастирю, заснованому у Львові митрополитом Шептицьким, – 90.

Фото із сайту Львівської архиєпархії УГКЦ
Фото із сайту Львівської архиєпархії УГКЦ

Урочистості з нагоди початку відзначення 90-річчя з часу заснування митрополитом Андреєм Шептицьким Свято-Покровського жіночого монастиря Студійського уставу у Львові відбулись 9 січня. Про це повідомляє Львівська архиєпархія УГКЦ.

Розпочались святкування Архиєрейською Літургією, яку очолив владика Венедикт, єпископ-помічник Львівський, за участю спільноти монастиря. Після Богослуження у храмі відбулася конференція, приурочена ювілею монастиря.

ДОВІДКОВО:

1920 року о. Калинюк, парох церкви села Якторова, що у Львівській області, згуртував побожних дівчат, щоб спільно працювати для піднесення духовності та моральності українського народу. Це стало фундаментом для заснування жіночого монастиря. Згодом священик поділився своєю ідеєю з митрополитом Андреєм Шептицьким, який також думав створити жіночий монастир східного обряду за правилом св. Теодора Студита. Митрополит заопікувався малими молитовними групами, надаючи їм монашого характеру. 14 жовтня 1924 р. митрополит Андрей Шептицький благословив Свято-Покровський жіночий монастир Студійського уставу. Під час урочистої Божественної Літургії шість кандидаток отримали перший постриг.

До Другої світової війни у Свято-Покровському монастирі було 147 монахинь. За короткий час, від 1924 до 1939 рр., тобто за 15 років, Свято-Покровський жіночий монастир Студійського уставу духовно і чисельно зріс. Восени 1939 р. спалахнула Друга світова війна. У Якторові було ліквідовано матірний монастир, де проживало 70 монахинь, а також усі дочірні монастирі.

Після виходу Церкви з підпілля студійська чернеча родина знову змогла вільно розвиватися. Монахині отримали у м. Львові приміщення колишнього монастиря сестер бенедикток (вул. Вічева, 2). Храм монастиря відреставровано. Тут сестри заносять до Творця численні молитви і прохання за народ. У монастирі діють ризнична, вишивальна, золото-швейна, іконописна майстерні. Сестри катехизують, займаються літературною діяльністю. При монастирі діє перша в Україні християнська школа Святої Софії.