Монастирищина: більше половини безробітних – жителі села

Фото0330«Служба зайнятості – працівникам села» – такою була тема семінару для безробітних, який провели у Монастириському районному центрі зайнятості (РЦЗ).

Читайте також. Аби не потрапити у “тенета” торговців людьми, – поради фахівців

– Серед безробітних, зареєстрованих в РЦЗ, – сказала головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Уляна Головко, – є аж 248 жителів сільської місцевості. А це – більше половини шукачів роботи. Саме ця категорія населення є найбільш вразливою, оскільки кількість робочих місць у місцевих сільгосппідприємствах – обмежена, а добиратися на роботу в міста буває досить складно. Зайнятися ж власною справою люди часто не наважуються.

Присутні на заході ознайомилися з професіями, що користуються попитом на місцевому ринку праці, з підприємствами, які функціонують на території району, дізналися про потребу в кадрах і перспективи створення робочих місць.

Читайте також. Пошук роботи на Тернопіллі: від бізнес-ідеї – до власної справи

У роботі семінару взяв участь керівник державного підприємства «Монастирське»  Володимир Слободян. Він поінформував учасників семінару про можливість працевлаштування за професіями тракторист та заготівельник ліктехсировини.

- ДП «Монастирське» - одне з небагатьох сільськогосподарських підприємств, яке успішно працює на теренах Монастирищини, - зазначив він. - Створене ще у 1997 році й засноване на державній власності та підпорядковане Міністерству аграрної політики України. Основною метою його діяльності є збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, підвищення її якості, забезпечення національної  фармацевтичної промисловості держави лікарською сировиною власного виробництва.

Читайте також. Тернопіль: на “біржу” безробітний має приходити раз на місяць, якщо немає причин для відкладення візиту

Учасники заходу обговорили питання розвитку самозайнятості за рахунок отримання одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування власного бізнесу, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.