Молитва на Великдень для освячення пасок вдома та благословення столу

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Через карантин Великдень 2020 українці відзначають вдома, тож освятити паски також потрібно самостійно. В ПЦУ та УГКЦ розповіли, які молитви слід читати вірянам під час благословення святкового столу на Пасху.

Щоб не наражати себе та інших на небезпеку інфікуватись коронавірусом, українські храми закликали всіх вірян святкувати Великдень 2020 вдома. Для цього Православна Церква України та Українська Греко-Католицька Церква транслюють святкові богослужіння онлайн.

Саме під час літургії віряни мають змогу освятити великодній кошик. Зробити це варто у день Воскресіння Христового: після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах ПЦУ закликає прихожан самостійно окропити паски свяченою водою.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Православної церкви України Сергій Мельник закликає прочитати молитви разом зі священниками під час відправи.Screenshot_2020-04-19 Молитва на Великдень для освячення пасок вдома та благословення столу - Радіо Максимум

Молитва на благословення хліба

Владико Святий, Отче Вседержителю, Предвічний Боже, благоволи освятити хліб цей Твоїм святим духовним благословенням, щоб був він усім, що споживають його, на спасення душі, на здоров’я тілесне і захист проти всіх недуг, всякого ворожого підступу.

Милістю і щедротами єдинородного Сина Твого, що з Ним благословен єси, з пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва на благословення пасхального агнця й іншої м’ясної поживи

Споглянь, Господи, Ісусе Христе, Боже наш, на агнця цього й на всю іншу м’ясну поживу, благослови й освяти їх, як благословив і освятив єси агнця, що його Тобі привів вірний Авраам, і агнця, що його Тобі Авель приніс від плодів, також і теля годоване, що його звелів єси заколоти для сина блудного, що знову повернувся до Тебе. І як той сподобився насолодитися Твоєю ласкою, так і ми від Тебе, цих благословенних і освячених страв споживаючи, Твоє благословення зі здоров’ям всі одержимо, чесного ради хреста Твого й тридневного з мертвих воскресення.

Бо Ти є істинна Пожива й Податель благ, все благословляєш і освячуєш, Христе Боже наш, і Тобі славу возсилаємо з безначальним Твоїм Отцем і пресвятим і благим і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.