Молоді у селах Тернопілля бракує неформальної освіти, змістовного дозвілля – активісти (Фото)

10609023_724144887670868_712125176_nУ Тернопільській РДА шукали шляхи підвищення громадської активності молоді у селах.

«Круглий стіл» на тему: «Шляхи підвищення громадської активності молоді у сільській місцевості» відбувся днями. Учасників заходу привітав голова Тернопільської райадміністрації Андрій Строєвус, який має на меті розвивати село як етно-духовну криницю для молоді.

Читайте також. Тернопіль: в акції «Дружнє місто» взяли участь майже 100 дітей (Фото)

Учасники визначили ряд ключових проблем молоді, що проживає в наших селах. Серед інших виявили такі: низький рівень освіти та неформальної освіти, відсутність змістовного дозвілля як альтернативи шкідливим звичкам, мала кількість робочих місць та інші. Про цеповідомив сайт ОДА.

– Лише об’єднавши спільні зусилля громадських організацій, можна активізувати розвиток громадянського суспільства на тих територіях, які відстають у своєму економічному, просвітньому та іншому напрямках, – каже ініціатор “круглого столу”, директор Тернопільського районного центру соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді Христина Білінська.

Читайте також. У Тернополі безкоштовно навчають іноземних мов у фонді “Карітас” (Відео)

Хорошим досвідом організації заходів у селах через особисте знайомство з місцевими жителями поділився голова  ТУСК  «Обнова» Тарас Кривецький. Він наголосив, що духовність і виховання характерів можна приносити молоді через цікаві ігри, майстер-класи танців та інші заходи.

Про цікаві заходи, приурочені до календарних подій, розповіли Мар’яна Марець і Тетяна Денис – із ТМО «СУМ в Україні».

Читайте також. Вхід на концерт — за добровільними внесками, які передадуть бійцям АТО

Голова ТМО ВМГО «Молода Просвіта» Михайло Моргун розповів про ефективність школи «Намалюю писаночку» та інших обрядових свят як чудових методів збереження українських традицій та звичаїв, що будуть передаватись від покоління до покоління.

Молодіжний мер Тернополя Любомир Шимків розповів, що він і його однодумці можуть разом провести заходи неформальної освіти, навчити молодь у селах основам місцевого самоврядування, надати людям можливість впливати на владу в селі та самостійно здійснювати вчинки, що покращують благоустрій села. Також у цикл таких лекцій може увійти «Ефективне ведення сільського господарства» та інші, необхідні для розвитку села,  лекції.

Куратор Молодіжного порталу БМГО «Рідне місто» Алла Соколовська зазначила, що молодь прийде по емоції, а залишиться здобувати знання та розвивати село. Мовляв, люди йдуть не до проектів, а до людей.

Про військово-патріотичні вишколи молоді та їх необхідність розповіли Василь Дубовик (ГО «Молодіжний націоналістичний конгрес») та Сергій Корольчук (Тернопільська станиця НСУ «Пласт»). Про  ситуацію на молодіжному ринку праці розповіла Ірина Нестюк – директор Тернопільського молодіжного центру праці. Вона представила актуальний проект «Мистецька студія подарунків». На майстер-класах застосовують різні творчі техніки, навчають розкривати власні творчі здібності та заробляти кошти своєю фантазією. Про пропаганду Євроінтеграційних бачень, а також активність волонтерства в сучасній ситуації Україні повідав голова ГО «Європейський погляд» Ігор Черепанський.

Представник ТБФ «Карітас» Наталія Коцюба представила успіхи проекту «Мобільна робота з молоддю». Вона акцентувала увагу на потребі розкриття потенціалу та людських ресурсів дітей і підлітків кризових категорій. Про бажання та можливість підтримати молодіжні ініціативи у сільській місцевості заявив Володимир Демчишин – директор КУ «Тернопільський обласний молодіжний методичний центр».

Василь Заторський і Світлана Яхван зазначили, що їхній сектор у справах сім`ї, молоді та спорту РДА має значні напрацювання у селах Тернопільського району, перемоги у змаганнях і досвід проведення спортивних заходів, проте їхній відділ завжди відкритий до нових форм зацікавлення молоді.

– У сьогоденні ми підтримуємо і велопробіги, й інші потрібні ініціативи, якщо молодь їх пропонує, – наголосив Василь Заторський.

Начальник відділу освіти Тернопільського району Василь Цаль запропонував конкретні приміщення шкіл, що не використовуються, для спільних громадських проектів: НВК «Дичківська школа – ДНЗ» (200 кв. м), Скоморохівська школа (35 кв. м, 50 кв. м), Великоглибочецька школа (100 кв. м), Довжанківська школа (50 кв. м, 50 кв. м), Почапинська школа. Свою підтримку в організаціях заходів також пообіцяв Андрій Галайко – начальник відділу культури Тернопільського району.

Підсумки зустрічі підбила Уляна Люлька – заступник голови Тернопільської райадміністрації.

– Я не говорю про те, що є потреба в кожному селі створювати осередки всіх громадських організацій, але є потреба створювати спільні просвітні, екологічні, спортивні проекти. Окремі зусилля не дадуть такого результату, як єдиний механізм, в який ми повинні об’єднатись,- вважає заступник. 

Софія Левицька