Молодь у Тернополі закликали йти за Христом дорогою любові (Відео, Фото)

хрестДо хреста та ікони Світового Дня Молоді, які перебували у Тернополі, молився першоієрарх Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк.

Спільно із молоддю та вірними Архикатедрального собору владика просив у Бога миру для України, повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ.

Читайте також. Тернопіль: в Архикатедрі виставили роботи Теодозія Будуйкевича – шукають покупців-благодійників

Архиєпископ очолив Божественну Літургію, під час якої закликав молодь іти за Христом дорогою любові, що веде до вічного життя.

– Ця дорога не є легкою, але Господь нам подасть свою ласку, ми не будемо самі, – каже отець.

Митрополит просив молодь у своєму житті звертати увагу на вбогих людей, тих, які зазнають утисків, принижених, просив боротися за справедливість, жити свято.

Читайте також. У Тернополі перебуває копія ікони, яка у 590-му врятувала Рим від чуми (Фото)

– Коли у минулому році, 21 листопада, у свято св. Архистратига Михаїла, у Києві наша студентська молодь вийшла на мирний пікет, з якого розпочалася Революція Гідності, їхнім гаслом став європейський вибір. Дуже скоро усі ми зрозуміли, що цей вибір не може бути спрощений до звичайного європейського комфорту, як, можливо, собі уявляли на початках багато наших співгромадян. Це, перш за все, вибір цінностей, за які варто боротися – правди, свободи та гідності, – зазначив владика.

Відтак архієрей очолив молитву за Україну перед «Хрестом святого року», який освятив блаженний Папа Іван Павло ІІ ще 25 березня 1983 року.

До слова, тоді під час ювілейних Світових днів молоді Святіший Отець сказав поставити цей дерев’яний хрест у базиліці біля вівтаря. Через рік, 22 квітня 1984-го, Папа передав його молоді, наказавши, щоби несли його на цілий світ як знак любові Христа та спасіння. Від того часу дерев’яний хрест і мандрує країнами від одних Світових днів молоді до інших. Згодом у 2003-му Папа забажав, щоб до хреста приєднався і другий символ — копія чудотворної ікони Пресвятої Богородиці “Спасіння Римського люду” (“Salus Populi Romani”), оригінал якої перебуває у Римі в базиліці Санта Марія Мадджоре. У 590 році саме вона врятувала Рим від чуми.

Софія Левицька