Модернізувати систему теплопостачання не можуть, бо не дозволяє Мінфін (Відео)

теплоОбіцяний кредит на модернізацію теплопостачання Тернопіль досі не отримав. Хоча вже навесні 2014-го мали відбутися перші кроки з реалізації цього масштабного проекту.

Читайте також. Шлапак розповів, коли уряд підвищить ціну на газ для населення

Нагадаємо, йдеться про гроші Європейського Банку Реконструкції та Розвитку для комунального підприємства “Тернопільміськтеплокомуненерго”. Аж 15 мільйонів гривень і вигідні умови кредиту, попри підписаний договір, не може отримати підприємство через відсутність погодження з Міністерством фінансів. Ці гроші мали використати на облаштування індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках. Про все – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Індивідуальні теплові пункти уже встановили у школах і садочках Тернополя. Тепер вони самі можуть регулювати подачу тепла в класи. На прикладі навчальних закладів кажуть, економія – чимала: за рахунок післяобідньої пори, вихідних і канікул. Витрати на тепло зменшилися приблизно на 15%, коментують тепловики. Зате змінити схему подачі тепла у житлові будинки міста зараз – неможливо. Навіть за теплої погоди комунальники змушені підігрівати воду в трубі до температури, яка потрібна для подання у будинки гарячої води. Кредитні гроші мали використати на модернізацію системи.

Читайте також. “Резервуар швабрами чистять 12 чоловік, а тоді промивають”, – пояснили у водоканалі (Відео)

– Йдеться про індивідуальні теплові пункти, але це – просто автоматика, встановлена в існуючих будинках. Це дозволить нам проблему вирішити на “Сонячному”. Гарячу воду тоді підігріватимуть не десь у центрі, а в підвалах будинку або навіть деяких під’їздів, – розповідає директор КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак.

Такий механізм, пояснює пан Чумак, дозволяє подавати гарячу воду у будинок, а тепло при цьому зменшити або ж взагалі вимкнути. Також за умовами договору в під’їздах встановлять лічильники теплової енергії.

Читайте також. Батареї у помешканнях грітимуть до потепління

Утім, кредит від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку досі не отримали.

– Не змогли погодити із колишнім Міністерством фінансів, а тепер і в новому не можемо отримати дозвіл і дальше погодження на цю місцеву гарантію з тим, щоб врешті той договір вступив у дію, – каже Андрій Чумак. – Ми підписали його ще два роки  тому з Європейським банком. Ми вже розпочали б підготовку проектів, оголосили конкурси, вже підрядники могли б заявлятися…