Міжнародних “прав” для водіїв і дозволів для фур уже не треба – Україна і ЄС уклали угоду про “транспортний безвіз”

Фото – Фейсбук Мінінфраструктури України

Україна і Європейський союз 29 червня підписали Угоду про вантажні перевезення автотранспортом, що скасовує ряд обмежень для українських перевізників.

 Про це повідомило Міністерства інфраструктури України.

“У французькому Ліоні Україна та Європейський Союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Вона скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску”, – йдеться в повідомленні.

Угода передбачає і спрощення визнання водійських документів.

"Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія", - заявили в Мінінфраструктури України.

Термін угоди становить 1 рік з можливістю пролонгації. Набрала чинності угода в тимчасовому режимі з моменту її підписання, тобто з 29 червня. На постійній основі документ запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.

"Домовитися про укладання цієї Угоди нам вдалося в максимально короткі терміни - переговори стартували восени минулого року. Розуміючи складну логістичну ситуацію в Україні, зумовлену блокадою морських портів та пошкодженням транспортної інфраструктури, європейські колеги синхронно рухалися нам назустріч та значно прискорили процес узгодження угоди. Продовжимо працювати над якнайшвидшою транспортною інтеграцією в ЄС. Продовольча криза, яка наразі розгортається, є яскравим доказом того, що така інтеграція в інтересах не тільки України, але й всієї світової спільноти", - заявив Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

У міністерстві нагадали, що з моменту підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2016 році товарообіг з країнами Євросоюзу зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автотранспортом – на 42%. Водночас кількість дозволів на міжнародні перевезення до окремих країн ЄС скорочувалась. У перший місяць повномасштабного вторгнення РФ Мінінфраструктури вдалося досягти домовленостей про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами ЄС, серед яких Австрія, Угорщина, Італія, Латвія, Естонія, Болгарія, Німеччина, Данія, Литва, Румунія, Греція та Словаччина.