Міжнародне розвідувальне товариство визначило особливості пропагандистських трюків Кремля

2У пропагандистській війні проти України Кремль намагається оперативно реагувати на кожен успіх України, щоб біле видати за чорне. Суть не у прямій брехні, а в подачі інформації: 90 відсотків правди і 10 відсотків брехні, але на отих 10 % і зроблено акцент. Усе решта вже не сприймається.

Про такі особливості сучасної кремліскької пропаганди розповів спікер міжнародного розвідувального співтовариства InformNapalm Михайло Макарук. Як повідомляє «Апостроф», Макарук відзначив: пропаганда Кремля постійно еволюціонує.

«Якщо ми говоримо про вплив на широкі маси, то спочатку йшлося про суцільне спотворення інформації: ми тут їли снігурів, розпинали хлопчиків у трусиках під Слов’янськом, використовували ядерну і хімічну зброю – весело було, словом. Потім вони почали прогресувати і ефективно контролювати внутрішній інформаційний простір, даючи 90% правди і 10% брехні. На ній роблять акцент, і вона стає головною”, – зазначив Макарук.

Він уточнив, що друковані медіа бойовиків на окупованих територіях працюють не самі по собі – є спеціальні центри інформаційно-психологічних операцій, які діють спільно з ФСБ та ГРУ РФ. Специ розробляють «макети» дій підконтрольних терористам ЗМІ і викривлюють інформацію, яку тиражують для вух мешканців окупованих територій Донбасу.