Міжнародна гуманітарна організація виступила із закликом переселити дітей-біженців, котрі перебувають на грецьких островах

фото: hrw.org
фото: hrw.org

Понад 60 міжнародних правозахисних організацій вимагають у країн-членів Євросоюзу забрати з грецьких островів дітей-біженців, які перебувають там без супроводу дорослих.

“Держави-члени Європейського союзу повинні в терміновому порядку переселити самотніх дітей із грецьких островів у безпечне місце на своїй території”, – йдеться у заяві, опублікованій на сайті міжнародної організації Human Rights Watch.

За даними HRW зараз на Егейський островах перебувають понад 1800 дітей-біженців, які залишися без супроводу дорослих. Вони мають обмежений доступ до їжі, медичних послуг та освіти, живуть в антисанітарних умовах, багато дітей сплять просто неба, інформує Суспільне.

"Сотні дітей застрягли у небезпечному лімбо. Дитині до 15 років потрібна згода опікуна для отримання юридичної підтримки. Але багато дітей не мають опікуна і ніякого способу отримати необхідну допомогу. Багато хто потрапив у пастку в жахливих умовах, не в змозі подати заяву на возз’єднання з родиною в інших країнах", - пояснює ситуацію Лефтеріс Папаганякіс, голова адвокації та досліджень організації "Солідарність зараз".

Як повідомляють психологи, які працюють на одному з островів, де перебувають діти, багато з них намагаються накласти на себе руки.