Міжконфесійний конфлікт на Рівненщині: невідомі кинули цеглу у вікно будинку місцевого священника (Відео)

фото: Суспільне Рівне
фото: Суспільне Рівне

Прикрий інцидент зафіксовано у селі Маща Костопільського району на Рівненщині. Тут невідомі кинули цеглину у вікно настоятеля храму УПЦ Московського патріархату отця Данила. З його слів, це вже не перший напад на будинок.

В свою чергу про тиск заявляють і представники місцевої громади Православної церкви України.

Конфлікт між представниками двох конфесій в селі Маща, що в Костопільському районі, триває з минулого року, інформує Суспільне. Рівне.

Настоятель храму УПЦ (МП) отець Данило розповів журналістці телеканалу, що вірних конфесії залякують. Через це парафіяни вимушені молитися у сільській хаті, бо їх позбавили права служити в церкві Святого Іоана Богослова.

Натомість в.о. настоятеля храму ПЦУ отець Іван звинувачує свого опонента у тому, що він, за його словами, сам собі розбив вікно «щоб зробити із себе мученика».

Спір за церкву в селі Маща триває з минулого року, відколи місцеві зареєстрували релігійну громаду Православної церкви України. Через майновий конфлікт між прихильниками двох конфесій в храмі тимчасово не здійснювалися богослужіння. А 20-го січня прихильники ПЦУ після акції підрайвідділком поліції зрізали замки та увійшли в церкву.

– Документи наші правильно зареєстровані, храм належить громаді ПЦУ. Ми зайшли у храм згідно закону. Бачте, поліція нам не перешкоджає молитися. Значить, поліція розуміє, що ми правомірно тут знаходимося і молимося, — розповів в.о. настоятеля храму ПЦУ отець Іван.

Аби припинити спір за приміщення церкви, прихильники ПЦУ запропонували односельчанам із УПЦ правити почергово.

– Ми теж маємо повне право бути в храмі і молитися. Нас до храму ніхто не допускає. В нас немає бажання розпалювати, ми хочемо навпаки, щоб була стабільна ситуація. Ми на почергові Богослужіння не погоджуємося. Для нас це – розкол. І кожного разу перед Богослужінням, наш священник змушений знову освячувати Церкву. Кожного разу. Для нас простіше побудувати новий храм, — коментує ситуацію керівник відділу врегулювання міжконфесійних конфліктів Рівненській єпархії УПЦ (МП) Віктор Земляний.

Зараз біля храму святого Іоана Богослова чергують працівники поліції.

Голова Костопільської РДА Олександр Коваль звернувся до Міністерства юстиції за роз’ясненнями щодо прав власності на культову споруду. Відповіді чекають від грудня минулого року.

Подробиці — у сюжеті журналістки Тетяни Климчук, Суспільне Рівне: