Місцева парафія УГКЦ вже готується до Всецерковного Собору, що відбудеться у 2015 р.

семенюк– Парафія є місцем, де найчастіше зароджується, зростає і дозріває святість християнина, – вважає митрополит Василій Семенюк.

Читайте також. Психологічну підтримку та соціальний супровід постраждалим і біженцям надають у “Карітасі” (Відео)

Про це сказав першоієрарх Тернопільсько-Зборівський у пастирському посланні, звертаючись до учасників регіональних зустрічей у рамках приготування Собору Тернопільсько-Зборівської архиєпархії під гаслом «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Усі напрацювання делегати Тернопільсько-Зборівсьокї архиєпархії врешті представлять на Всецерковному Соборі, який відбудеться у 2015 році в Івано-Франківську.

– Важливість парафії у церковному організмі є очевидною, – наголошує митрополит. – Саме у парафії відбувається перше знайомство з Христом кожного християнина, саме у парафії це знайомство перетворюється на сталий тісний зв’язок, який називаємо досвідом віри.

Читайте також. Перший доктор біблійного богослов’я України – отець-доктор Іван Січкарик з Тернополя (Відео)

Високопреосвященний Василій, як , повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ, закликає плекати та оживляти наші парафіяльні громади, адже «тим самим плекаємо та оживляємо цілу Церкву. Нашим головним завданням є допомогти усвідомити всім вірним, що за оживлення парафії несе відповідальність кожен християнин. Для нас дуже важливим є добре організувати діяльність парафії, щоб укріплювати єдність і любов між всіма членами Церкви».

Звертаючись до делегатів регіональних зустрічей (загалом їх буде – сім, другі якраз сьогодні, 14 червня, відбуваються у Тернополі – прим.) архиєрей закликає наполегливо готуватися до Архиєпархіального Собору, який відбудеться 11-12 жовтня у Великій Березовиці та Зарваниці.

Читайте також. “Ми, християни, маємо повне право боронити себе, коли хтось на нас нападає”, – священик

На ньому, нагадаємо, запланували провести ряд заходів та ініціатив, аби у світлі Святого Письма та Церковного Передання спільно пізнати основні проблеми і виклики, які сьогодні стоять перед парафією, та знайти шляхи і способи покращення парафіяльного життя.

Довідково. До переліку обов’язкових до розгляду питань на передсоборових нарадах та сесіях Архиєпархіального Собору увійшли: Боже Слово і катехизація (керигма) – пізнання правд віри і їх втілення в щоденне життя; Літургія і молитва – участь в літургійному, таїнственному та молитовному житті на освячення Божого люду; служіння ближньому (дияконія) – приділення особливої уваги потребуючим, як у самій парафії, так і поза нею; екологія і Церква; молодь і Церква; мирянські рухи.