Міський голова Тернополя звернувся до Верховної Ради

Очільник Тернополя, як голова Комітету з питань бюджетної політики Асоціації міст України від імені Асоціації, звернувся до Володимира Гройсмана та голів депутатських фракцій Верховної ради. У своєму проханні Сергій Надал просить вирішити питання фінансування ПТУ по усій Україні.

У листі зазначено, що у Держбюджеті на 2016 рік на місцеві бюджети покладені видатки на утримання ПТУ, а це 5,8 мільярдів гривень. У закладах ПТУ навчаються діти з інших районів та областей. Тобто, окремі територіальні громади за свої кошти уповноважені надавати освітні послуги для жителів інших громад. Окрім того, на практиці більшість міст виявилися неспроможними фінансувати такі заклади із місцевого бюджету.

Читайте також: Профтехосвіта на Тернопільщині почала масові страйки (Відео)

– Депутати Верховної Ради конституційною більшістю внесли відповідні зміни до Бюджетного кодексу України. Відповідно до цих законів, видатки на утримання ПТУ мали бути б перерозподілені між бюджетами міст-обласних центрів, областей та Державним бюджетом. На жаль, Президент повернув прийняті закони та запропонував їх відхилити. Асоціація міст наголошує, що у разі прийняття пропозицій Президента України органи місцевого самоврядування не зможуть фінансово забезпечити виконання цих зобов’язань, діти з малозабезпечених сімей та діти-сироти будуть позбавлені права на отримання професії та фінансової підтримки у вигляді стипендії, а викладачі – заробітної плати, – зазначив Сергій Надал.