Міська рада визначила розмір податку на нерухомість у Тернополі (Відео)

PC240014-n– Ми лише врегульовуємо положення про подати та збори, що діє у Тернополі, із нормами, передбаченими Бюджетним кодексом України, – пояснювала депутатам 24 грудня заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Вікторія Остапчук.

Про це йшлося під час розгляду питання «Про внесення змін та доповнень до рішення Тернопільської міської ради від 05.01.2011р. за №6/4/3 «Про місцеві податки і збори”. Депутатів довго вмовляти не довелося. Чиновниця навіть не пояснювала нюанси з трибуни. Мовляв, комісія дала добро.

Читайте також. Від реклами бюджет Тернополя отримав більше трьох мільйонів

 

Нагадаємо, такі зміни місцевий орган самоврядування мав внести через те, що з 1 січня 2014 року набере чинність Закон «Про податок на нерухомість». Отже, міська рада 45 голосами «за» погодилася на таке (цитуємо):

«Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановити у розмірах:

- для фізичних осіб:

а) 1% - для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 2,7% - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;

в) 1% - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;

г) 2,7% - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких перевищує 740 кв. метрів.

- для юридичних осіб:

а) 1% - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 2,7% - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Контроль за виконанням рішення поклали на постійну комісію міськради з питань бюджету та фінансів. Міський голова Сергій Надал позитивно оцінив ухвалення цього рішення (див. відео!).