На переговорах у Мінську домовилися створити орган, в якому самопроголошені “ДНР” і “ЛНР” матимуть рівні з Україною права (Документ)

Мінськ-місце переговорів президент готель зовніТристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на Донбасі 11 березня домовилась про створення свого нового органа – Консультативної ради, в якій представники самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” матимуть таке ж право голосу, як і представники України.

Це випливає з Протоколу засідання ТКГ, що був підписаний сторонами 11 березня в Мінську. Протокол опублікувало видання “Дзеркало тижня“, яке отримало документ зі своїх джерел у Тристоронній контактній групі.

Як ідеться в опублікованому виданням Протоколі, 11 березня в Мінську сторони домовились про створення Консультативної ради. Опубліковане й Рішення про створення цієї Ради, яке планують підписати на наступному засіданні ТКГ 25 березня після консультацій з ОБСЄ та Франції і Німеччини.

Проєкт Рішення передбачає, що в новій Консультаційній раді представники самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” братимуть участь нарівні з представниками України, делегуючи у Консультативну раду по 10 своїх представників “з правом ухвального голосу”. Росія ж отримає статус спостерігача нарівні з представниками ОБСЄ.

Оглядач DT.UA Тетяна Силіна зазначає, що за допомогою Консультативної ради “за стіл переговорів… на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати”.

Читайте також: Нові пункти пропуску на Донбасі і не тільки: Україна і РФ досягли домовленостей у Мінську

Про досягнуті 11 березня на переговорах у Мінську домовленості про створення Консультативної ради без подробиць повідомляв раніше Офіс Президента Україна.

Тепер у ЗМІ з’явились документи з цих Міських переговорів.

ф1ф2ф3ф4