Мінські переговори щодо Донбасу можуть отримати нове “місце прописки”

Стамбул. Фото з відкритих джерел

Зустрічі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо Донбасу надалі можуть відбуватись у Стамбулі. 

Про таку пропозицію Туреччини 26 січня заявив спецпредставник голови Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні та в контактній групі Мікко Кіннунен, повідомляє ОБСЄ.

“За це я висловлюю свою вдячність Туреччині. Я поінформував учасників дискусій про можливість повернутися до особистих зустрічей. Я переконаний, що особисті зустрічі підвищать якість та конфіденційність наших дискусій”, – заявив Кіннунен.

Стамбул може стати місцем проведення засідань Тристоронньої контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, якщо на це погодяться усі учасники ТКГ.

Наразі ж 26 січня представник ОБСЄ в ТКГ у режимі відеоконференції про ситуацію на Донбасі заявив наступне: "ТКГ зібралася на першу сесію цього року. На останній зустрічі 22 грудня учасники висловили рішучість повністю дотримуватися угоди про припинення вогню від 22 липня 2020 року. Незважаючи на те, що кількість порушень режиму припинення вогню скоротилася більше ніж на 70% порівняно з минулим місяцем, зобов'язання не було виконано достатньою мірою", – повідомив він.