Міносвіти ввело мінімальний бал для абітурієнтів, які хочуть стати медиками

ф1Мінімальним прохідним балом для абітурієжнтів, які вступатимуть наступного року до медичних вишів буде ь 150 балів.

Таке рішення прийняли в Міністерстві освіти України на прохання Міністерства охорони здоров’я України. Такі правила прийому в вищі навчальні заклади на 2018 рік затвердило Міністерство освіти та науки.

Як пише “Українська правда“, для вступників на здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) на основі повної загальної середньої освіти умовами прийому визначено такий перелік конкурсних предметів:

– українська мова та література (обов’язковий для всіх вступників предмет);

– другий предмет (фіксований),

– третій предмет (два альтернативних предмети на вибір вступника).

Останній пункт не стосується не бюджетних конкурсних пропозицій, для яких перелік конкурсних предметів визначають ВНЗ.

При цьому правилами прийому встановлено мінімальну кількість балів (150) з другого і третього конкурсних предметів для вступу на окремі медичні спеціальності (стоматологія, медицина та педіатрія).

"На наполегливе прохання МОЗ ми врахували, що на лікарські спеціальності буде встановлено мінімальний прохідний бал 150. Минулої вступної кампанії це було вводити запізно, у 2018 році це працюватиме", – запевнив заступник міністра освіти Юрій Рашкевич.

У свою чергу директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров уточнив, що "на всі три спеціальності (стоматологія, педіатрія, медицина) другий сертифікат – біологія, третій – хімія або математика".

"Цього року на всі спеціальності не тільки медичних вишів треба здати укрмову, а й другий фіксований. Цього року вперше є отакий фіксований перелік другого предмету. Раніше обов'язковим був тільки сертифікат укрмови, а інші визначав університет", – пояснює він.