“Не акт доброї волі”, – Міністр оборони України зробив заяву через повернення Росією трьох суден ВМС України

Андрій Загороднюк. Фото - Міноборони України
Андрій Загороднюк. Фото – Міноборони України

Судна “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” після повернення з російського полону і далі захищатимуть Україну у складі Військово-морських сил.

Про це заявив міністр оборони України.

Андрій Загороднюк нагадав, що рік тому у Керченській протоці Росія пішла на перший відкритий військовий конфлікт із незалежною Україною, результатом якого стало захоплення РФ трьох суден ВМС України. Те, що Росія зараз віддала ці судна Україні назад, міністр оборони України вважає не жестом доброї волі Кремля, а виконанням РФ рішення суду.

“Росія захопила три наших судна ще 25 листопада 2018 року, це був перший у новітній історії України відкритий, з піднятим триколором, напад на наші ВМС. Повернення катерів і буксиру – це не акт доброї волі. Я розглядаю ці події як не що інше, як виконання державою-агресором травневого рішення Міжнародного морського трибуналу”, – йдеться в заяві глави оборонного відомства України.

Читайте також: Стали відомі подальші кроки України після повернення Росією захоплених кораблів ВМС

Загороднюк зазначив, що після повернення з російського полону «Нікополь», «Бердянськ» та «Яни Капу» продовжать перебувати в складі ВМС України: “Після отримання суден спеціалісти їх оглянуть та нададуть рекомендації, яким чином якнайшвидше їх повернути до служби”.

“Ми й далі будемо будувати спроможний військово-морський флот, який захищатиме Україну”, – підкреслив Андрій Загороднюк.

Читайте також: Повернення з російського полону трьох кораблів ВМС України займе загалом дві доби (Відео)