Міністр оборони України зробив ключову заяву про розведення військ на Донбасі

ф1“Нам категорично не підходить”, – так заявив про позицію України щодо розведення військ на Донбасі по всій лінії фронту Андрій Загороднюк.

В інтерв’ю інформагентству “Інтерфакс-Україна” міністр пояснив, що розведення військ по всій лінії фронту на Донбасі неможливе, оскільки на практиці триватиме роками, що переведе конфлікт у заморожений стан, а такого Україна допустити не може.

“Нам категорично не підходить визнання замороженого конфлікту”, – підкреслив міністр оборони України.

Читайте також: Результат «нормандських» переговорів: повна версія прес-конференції Зеленського, Меркель, Макрона і Путіна (Відео)

Крім того, наголосив Загороднюк, розведення військ на Донбасі може відбуватись лише на окремих ділянках і виключно в якості гуманірної складової, щоб наразі полегшити мешканцям Донбасу перетин лінії розмежування. Саме про це, нагадав Загороднюк, 9 грудня в Парижі і домовилися члени “нормандської четвірки”.

Читайте також: Що на Донбасі має змінитись за лічені тижні внаслідок домовленостей «нормандської четвірки» (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», ЗМІ назвали наразі дві ділянки на лінії розмежування на Донбасі, де навесні цього року, відповідно до результатів зустрічі “нормандської четвірки” може відбутись розведення військ: це Жованка (частина Зейцевого, яке є передмістям окупованої “ДНР” Горлівки) та Гнутове.

Читайте також: Україна на переговорах в Мінську висунула нову ініціативу з мирного врегулювання ситуації на Донбасі (Відео)

Україна вже заявляла, що три ділянки для розведення військ запропонувала на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську, однак які саме це ділянки – офіційно не повідомляла.