Міністерство культури України закликає світову спільноту вжити всіх можливих заходів для звільнення Сенцова і Кольченка

02_0808Міністерство культури України висловлює рішучий протест проти рішення, оголошеного 25 серпня 2015 року російським судом щодо ув’язнення українських громадян Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Далі текст звернення, розміщений на офіційному сайті міністерства:

“Громадяни України, які не піддались тиску російської окупаційної влади, за свою проукраїнську патріотичну позицію були незаконно арештовані та безпідставно, по сфальсифікованих матеріалах слідства, обвинувачені у тероризмі.

Суд над політичними заручниками Кремля – режисером Олегом Сенцовим, громадським активістом Олександром Кольченком та іншими громадянами України, які були викрадені і незаконно утримуються на території Російської Федерації, – є показовою розправою над українцями за їх активну послідовну позицію щодо територіальної цілісності України.

Читайте також: Вирок Сенцову: російські судді працювали на максимум

Судовий процес, який відбувся з грубими порушеннями прав людини, застосуванням психологічних і фізичних тортур, не має нічого спільного з правосуддям і є демонстрацією неповаги російської влади до законів та норм міжнародного права.

Отримавши рішучу відсіч Українського народу спробі знищити Українську Незалежність, путінський режим вдався до методів більшовицького терору і розгорнув жорстоку боротьбу проти українських громадян, митців і інтелектуалів, які виступили проти окупації Криму та російської агресії в Україні.

Поширення тоталітарної практики політичних розправ в Росії є викликом усьому цивілізованому світу і має отримати консолідовану й дієву відповідь міжнародного співтовариства.

Міністерство культури України закликає світову спільноту, усіх людей доброї волі публічно засудити цей цинічний злочин проти українців та вжити усіх можливих заходів для звільнення Олега Сенцова, Олександра Кольченка та всіх громадян України, які продовжують незаконно утримуватися на території Російської Федерації.

Вирок Сенцову і Кольченку має стати вироком самому путінському режиму і його апологетам на міжнародному суді, де розглядатимуться злочини Кремля проти України і українців".