Міністерство юстиції розпочало продаж незадіяних в’язниць

фото: МІА Вектор Ньюз

На місці застарілих будівель дозволять будувати заводи, житлові комплекси, торговельні центри тощо. Гроші від проєкту підуть на створення системи нових сучасних слідчих ізоляторів в Україні.

“Ми розпочинаємо великий розпродаж в’язниць! Якщо хтось уже уявив, що на наші аукціони прийдуть інвестори і створять мережу в’язниць ЦРУ чи гігантських центрів БДСМ, то вимушений вас розчарувати, навряд чи ми натрапимо на таку екзотику. Не з нашим везінням”, — написав міністр юстиції Денис Малюська у Facebook.

Малюська зазначив, що продаж в’язниць не означає те, що засуджених випускатимуть на свободу. Продавати будуть “надлишкове майно, на утримання якого витрачаються кошти”.

Міністр припустив, що “тюрми втратять своє цільове призначення і будуть знищені”. За словами Малюськи, ключова цінність у цих об’єктах для інвесторів — можливість отримати великі земельні ділянки з уже підведеними інженерними мережами.

“Що виросте на їх місці — заводи, житлові комплекси, ТРЦ — це вже не до нас, а до майбутніх власників та органів місцевого самоврядування, які затверджують генплани, детальні плани території і видають містобудівні умови та обмеження”, — заявив міністр.

На брифінгу Малюська уточнив, що йдеться про установи виконання покарань, слідчі ізолятори, виправні центри.

Першим запропонованим для продажу об’єктом став Ірпінський виправний центр №132. Міністр зазначив, що наразі 27 в’язниць в Україні знаходяться в “замороженому” стані, тобто не використовуються. За його словами, вже розпочато процес оптимізації 8 установ, які поки функціонують, але також будуть заморожені, пише Суспільне.