Мінфін: введення 5% податку на доходи від депозитів українців – технічна помилка

imagesМіністерство фінансів України називає технічною помилкою введення 5% податку на доходи від депозитів українців. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мінфіну.

“Під час підготовки Закону України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” була допущена технічна помилка, зокрема, в частині набрання чинності з 1 квітня 2014 року пункту 35 розділу XIX зазначеного Закону, яким скасовано норму про незастосування ставки 5% для відсотків, до 1 січня 2015 року”, – наголошується в повідомленні.

Мінфін обіцяє виправити помилку найближчим часом шляхом подання до Верховної Ради законопроекту про зупинення на період з 1 квітня до 1 липня 2014 року дії відповідних норм Податкового кодексу в частині застосування ставки податку 5% на доходи фізичних осіб від депозитів.

Скасована норма передбачала, що оподаткування місячного (річного) доходу у вигляді відсотків від поточних або депозитних банківських рахунків, відсотків від вкладів у небанківських фінансових установах набирає чинності з 1 січня 2015 р.