Міненерго попередило українців про можливість відключень електрики

ф1Якщо через спеку українці і далі будуть використовувати стільки електроприладів, будуть відключення, застерегли в Міненерго.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України просить громадян і підприємства максимально скоротити споживання електроенергії в липні-серпні, щоб уникнути відключень. Про це заявив заступник глави Міненерговугілля Олександр Светелік, передає “Інтерфакс-Україна“.

“Ситуація складна. Зростає споживання, особливо в денні години в зв’язку з підвищенням температури. Звертаємося до населення, підприємств – максимально скоротити споживання у липні-серпні для запобігання відключень та отримання вимушеної “допомоги”, для збереження запасів вугілля для осінньо-зимового сезону”, – сказав Светелік.

Нагадаємо, що, за даними джерел, Україна отримує з Російської Федерації 600 МВт електричної потужності в рамках угоди про технічну допомогу зчерез дефіцит, що виник в енергосистемі країни. Напередодні було прийнято рішення про запуск газомазутних блоків на Трипільській та Запорізькій ТЕС, навантаження київських ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6.

Споживання електроенергії в енергосистемі України зросло через високу температуру і масові включення кондиціонерів. Разом з тим на низці блоків АЕС триває ремонтна кампанія, робота Южно-Української АЕС обмежена через нестачу охолоджуючих потужностей.

Крім того, за даними голови НКРЕКП Дмитра Вовка, з 1 червня припинилися поставки вугілля антрацитної групи з окупованих районів Донбасу.