Міна розірвалась у стволі: з’явились подробиці розриву міномета на Донбасі, внаслідок чого поранені 2 бійці ЗСУ

ф1Міномет “Молот” вибухнув на бойовій позиції ЗСУ на Донецькому фронті ввечері 23 вересня.

Як повідомляє Генпрокуратура України, двоє українських військових внаслідок розриву міномета отримали травми різного ступеню важкості. Уже відомо, що міна розірвалась у стволі міномета.

Читайте також: Штаб ООС назвав можливу причину розриву міномета «Молот», коли бійці ЗСУ на Донбасі вели вогонь по бойовиках

“23 вересня 2018 року близько 21.00 год. на позиціях однієї з військових частин на території Донецької області відбувся вибух міни у каналі ствола міномету. Унаслідок цього два військовослужбовці отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.

У провадженні працює група прокурорів на чолі з військовим прокурором Донецького гарнізону та слідчо-оперативна група Бахмуцького відділу поліції ГУНП в Донецькій області. Вже проведено огляд місця події, вилучено необхідні речі, предмети та документи, проводиться комплекс інших слідчих та процесуальних дій, спрямованих на детальне з’ясування усіх обставин вибуху. Одночасно вирішується питання про призначення до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз комплексної комісійної судової військової, трасологічної, хімічної, балістичної та вибухотехнічної експертизи", - йдеться в повідомленні.

Кримінальне провадження за фактом порушення правил поводження зі зброєю, що спричинило тілесні ушкодження кількох осіб почато за ч. 2 ст. 414 КК України. Досудове розслідування здійснюють слідчі Бахмуцького відділу поліції ГУНП в Донецькій області, нагляд у формі процесуального керівництва – прокурори військової прокуратури гарнізону. Досудове розслідування знаходиться на контролі Генпрокуратури України.

Читайте також: Смертельний «Молот»: Міноборони України призначило експертизу міномета, яку раніше ніколи не робили

Це уже далеко не перший випадок, коли внаслідок розриву міномета "Молот" страждають українські військові. Остання резонансна подія сталася 6 липня цього року, коли на Рівненському полігоні внаслідок розриву міномета загинули 3 бійці ЗСУ і 9 отримали поранення.

Як заявили в ГПУ сьогодні, "у КНДІСЕ на завершальному етапі проведення знаходиться експертиза за фактом вибуху міномету на території 233 Рівненського загальновійськового полігону, котрий мав місце 6 липня 2018 року".