Мільйони на мерів і заступників: де місцева влада має найбільші зарплати (Інфографіка)

Хто багато працює, той повинен багато заробляти. Але ця думка, напевно, багатьох насмішить, бо у нас часто-густо зарплата не залежить від внеску людини в економіку чи суспільні здобутки. Та є люди, від роботи яких залежить комфортне чи ні життя у містах, а віднедавна й рівень витрат, наприклад, на оплату комуналки.

Скільки заробляють вони і чи співвідносні їхні зарплати роботі на благо міст – дослідили в Слово і діло.

Для того, щоб порівняти, хто з мерів та їхніх заступників заробив найбільше за пів року 2021-го, надіслали запити до міськрад усіх облцентрів.

Найбільш високооплачуваним за перше півріччя 2021-го став міський голова Запоріжжя Володимир Буряк. Його зарплата за пів року становила 709 395, 88 грн. Для порівняння: винагорода за працю столичного очільника Віталія Кличка майже вдвічі менша. Меру Києва за пів року нарахували 360 599, 84 грн.

Найменше грошей серед мерів за перше півріччя отримав міський очільник Херсона Ігор Колихаєв – 92 583, 56 грн.  

Львів і Тернопіль – найщедріші на зарплати заступників мерів.

Перша десятка найбільш високооплачуваних заступників міських голів майже повністю складається із чиновників Львова і Тернополя.

Найдорожче обходиться міське керівництво столиці – це пояснюється передусім кількістю заступників мера. Фінальна сума у 3,7 млн грн включає в себе зарплати аж 14 осіб.

Натомість менш як мільйон на всіх за пів року заробило міське керівництво Луцька та Херсона. Втім, це єдині облцентри, де зарплатний фонд керівництва ділиться менш ніж на п'ятьох людей: Херсон – 4, Луцьк – тільки 2.